KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Arslanbey iftarda buluştu
Arslanbey iftarda buluştu
Amatör Futbol
07 Eylül 2010 Salı 15:07
  • 2216
  • 0

Arslanbey iftarda buluştu

Arslanbey Organize Sanayispor Kulübü geçtiğimiz Pazar akşamı Özyapı Sosyal Tesisleri’nde verilen iftar yemeğinde futbolcu ve yöneticiler ile bir araya geldiler.

Zor şartlarda çalışıyoruz
Bu sezon genç arkadaşların ağırlıkta olduğu bir kadro oluşturmaya çalıştık. Onlarla bir sezonluk değil uzun yıllar başarılar elde etmeyi düşünüyoruz. Aralarındaki daha  yetenekli arkadaşların önlerini açmak için bütün gayretimizle uğraşacağız. Yeni İbrahim üzülmez`ler yetiştirmek için çaba sarfediceğiz. Fakat takımın en büyük problemi futbol sahası. Bu sahaya bağlı üç amatör kulup ve alt kademeri ile birlikte yaklaşık 15 takım olduğu halde köstebek yuvasına dönen bakımsız toprak sahada antrenman yapıp maçlara hazırlanmaya çalışıyorlar. Kocaeli`de hemen hemen toprak saha kalmamışken ilgili kuruluşların bu konudaki duyarsızlığımdan yakınıyorlar. Yetkililerin bu konuyla ilgilenmeye davet ediyorlar.


Çok iyi bir takım olacağız

Bu sezon takımın başına getirilen Nuri Adıgüzel “Tecrübeli arkadaşlarla genç arkadaşlardan oluşan çok güzel bir kadro oluşturduk. Takımın havası çok iyi, herkesin parmak ısırarak göstereceği bir takım olacağız, adımızdan sıkça söz etticeğiz vede en önemlisi bu takımdan profosyonel futbolcular yetiştireğiz` dedi. Fahri Başkan Ömer Faruk Yıldız” Futbolun endüstrileşme sürecinde amatör takımlarımız özellikle belde takımları) ruhlarını kaybetti. Sponsor firmaların desteğini alan kulupler günlük başarılara yönelip sadece aldığı paraya bakan  futbolcularla yola çıkmış alttan yetişebilecek gençlerin önü kapatılmış uzun vadeli hedeflerden vazgeçilmiş amatörün asıl hedefi yukarıya adam yetiştirmek olacakken o günle yetinilmiş ve alt yapıya gereken önem verilmemiştir. Biz bu anlayışı yıkmak için yola çıktık” dedi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Nil Ferda

Dersten bir an önce cıkıp gitmesini dört gözle beklerdik.Nasil oldu baskan anlayamadim?

0 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ