KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
BAL ligi başlıyor
BAL ligi başlıyor
Amatör Futbol
09 Ekim 2010 Cumartesi 13:44
  • 3594
  • 0

BAL ligi başlıyor

Bölgesel Amatör Lig yarın oynanacak olan müsabakalarla başlayacak. BAL Ligi’nin ilk haftasında kentimiz ekipleri karşı karşıya gelecek. Müsabakalar Avni Kalkavan ve Hereke Stadı’nda oynanacak

Büyükşehir Belediye Kağıtspor Körfez Belediye Hereke Yıldızspor`a konuk olacak. Çenesuyu Plajyoluspor ise Avni Kalkavan Stadı`nda Derince Belediyespor ile karşı karşıya gelecek


Avni Kalkavan`da 15.00`te
Yeni sezon hazırlıklarına iç transferde anlaşamadığı futbolcuların yerine yaptığı nokta transferlerle başlayan ve takımı yine Murat Son`a emanet eden Çenesuyu Plajyolu, Avni Kalkavan Stadı`nda Derince Belediyespor ile karşılaşacak. Geçtiğimiz sezon takımda yer alan birçok futbolcuyla yollarını ayıran ve yeni bir ekip kurarak takımın başına Fadıl Kurt`u getiren Derince Belediyespor saat 15.00`te deplasmanda Çenesuyu Plajyolu ile oynayacak.


Hereke`de zor randevu

Günün ikinci karşılaşması ise kadrosunu tamamen yenileyip, takımın başına Aykut Okan`ı getiren Körfez Belediye Hereke Yıldızspor ile Kocaeli Büyük Şehir Belediye Kağıtspor arasında oynanacak. Yeni sezona son dakika yaptığı Hakan Tan transferiyle güçlü giren Kocaeli Büyük Şehir Belediye Kağıtspor ve genç Körfez Belediye Hereke Yıldızspor`un zorlu mücadelesi Hereke Stadı`nda saat 15.00`te başlayacak.


 BAL LİGİ 11. GRUP

1. Derince Bld
2. Çenesuyu Plajyolu
3. K. Bld Hereke Yıldız
4. B.B. Kağıtspor
5. Adapazarı 
6. Beyköy Bld  
7. Düzcespor  
8. Hendek Gençlik  
9. Kaynaşlı Bld 
10. Küçükköyspor
11. Rami  
12. Serdivanspor  
13. Sultanbeyli Bld
14. Ümraniyespor


11. GRUP 1. HAFTA PROGRAMI

Ç. Plajyolu-Derince Bld
K. Bld hereke yıldız-B.B. Kağıt
Serdivan-Kaynaşlı Bld  
Küçükköyspor-Sultanbeyli Bld
Düzcespor-Beyköy Bld
Rami-Ümraniyespor  
Adapazarı-Hendek Gençlik

 

BAL LİGİ STATÜSÜ
Çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak müsabakalar sonrasında gruplarında 1. sırayı alan takımlar TFF 3. Lig`e yükselecek. Gruplarında son iki sırayı alan takımlar yerel amatör lige düşecek.

BAL gruplarından yerel amatör lige düşmesi ve yerel amatör ligden BAL Grupları`na çıkacak takımların yükselmesi aşağıda belirtilen yönteme göre uygulanacak.

BAL`da dört takımla temsil edilen Kocaeli`nin statüsü şu şekilde;

1. Amatör bir takım profesyonel lige yükselirse, o ilin yerel liginde birinci olan takım doğrudan BAL`a yükselir. Diğer üç takımın hiçbiri küme düşmezse, bu üç takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım ile yerel ligde ikinci olan takım tek maç eleme usulü baraj müsabakası oynar. Diğer iki takım BAL`da kalır.

2. Bir takım profesyonel lige yükselir bir takım da küme düşerse, yerel ligde 1. ve 2. olan takımlar doğrudan BAL`a yükselir. Diğer iki takım BAL`da kalır.

3. Bir takım profesyonel lige yükselir iki takım küme düşerse, yerel ligde 1., 2. ve 3. olan takımlar doğrudan BAL`a yükselir. Diğer takım BAL`da kalır.

4. BAL`daki dört takım da TFF 3. Lig`e yükselemezse ve küme düşmezse, bu dört takım arasında sezon sonu en alt sırada bulunan takım doğrudan yerel amatör lige düşer. Yerel ligde birinci olan takım doğrudan BAL`a yükselir. Sezon sonu puan tablosunda dört takım arasında üçüncü olan takım, yerel ligin ikincisi ile tek maç eleme usulü baraj müsabakası oynar. Diğer iki takım BAL`da kalır.

5. Dört takımın biri küme düşerse yerel ligin birincisi doğrudan BAL`a yükselir. Diğer üç takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada yer alan takım, yerel ligin ikincisi ile tek maç usulü baraj müsabakası oynar. Diğer iki takım BAL`da kalır.

6. Dört takımın ikisi küme düşerse yerel ligde ilk iki sırayı alan takımlar doğrudan BAL`a yükselir. Diğer iki takım BAL`da kalır.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ