KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Balaban ve Suadiye’nin dostlukları pekişti
Balaban ve Suadiye’nin dostlukları pekişti
Amatör Futbol
13 Eylül 2009 Pazar 15:39
  • 1730
  • 0

Balaban ve Suadiye’nin dostlukları pekişti

Yeni sezon hazırlıklarını antrenmanlar ve oynadıkları hazırlık maçları ile sürdüren, Amatör Süper Lig’in güçlü ekibi Suadiyespor ile ligin yeni ekibi BalabansporDerbent Stadı’nda karşı karşıya geldi.

Maç hayli sert geçti
Amatör Süper Lig'in güçlü ekiplerinden Suadiyespor ile yeni ekibi Balabanspor, önceki akşam Derbent Stadı'nda karşı karşıya geldi. Yeşil-Beyazlı ekip oynanan hazırlık maçına tam kadro ile gelirken, Amatör Süper Lig'in çiçeği burnunda ekibi Balabanspor ise maça 12 futbolcusu ile geldi. Zorlu 90 dakikada Suadiyespor'un aşırı sert oyunu, Balabanspor teknik heyetini sıkıntıya soktu; çünkü yedek kulübesinde sadece bir futbolcu vardı.

Bünyamin'in yokluğu hissedildi
Karşılaşmanın 21. dakikasında Suadiyesporlu Önder ile hava topuna yükselmeye kalkarken elmacık kemiğine dirsek alan Bünyemin, oyundan zorunlu olarak çıktı. Geçtiğimiz sezonda Balabanspor'un formasını giyen ve Amatör Süper Lig'e çıkmasında takıma büyük fayda sağlayan başarılı stoper oyuncusu, maçı erken dakikalarda bırakarak takımını zora soktu. İleri hatta sıkıntı yaşayan Balaban, gol yollarında zayıf kaldı.

Suadiye, rakibi karşısında zorlandı
Maça eksik kadrosu ile gelen Balabanspor karşısına tam kadro ile gelen Suadiyespor, Mavi-Beyazlı ekip karşısında hayli zorlandı. Karşılaşmanın 40. Dakikasında Melih'in golü ile ilk yarıyı 1-0 önde kapatan, ikinci yarıda da 79. Dakikada Hakan'ın golü ile 2 farklı üstün duruma geçmesine rağmen Suadiyespor, zorlu 90 dakika boyunca istekli oynayamadı. Rakibinin eksik kadrosu ile çıkmasına rağmen bu avantajı iyi değerlendiremedi.

Protokol ilgi gösterdi
Derbent Stadı'nda oynanan Suadiyespor-Balabanspor karşılaşmasını KASKF Başkanı Murat Aydın, KASKF 2. Başkanı Hasan Cebeci, Çenesuyu Plajyoluspor Onursal Başkanı ve KASKF Yönetim  Kurulu Üyesi Bünyamin Akman, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say, Kocaelispor Eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Suadiyespor Onursal Başkanı Sinan Sipahi, Balabanspor Kulüp başkanı Osman Ertuğ ve Suadiyespor Kulüp Başkanı Osman Turan izledi.

Önce maç, sonra iftar
Derbent Stadı'nda oynanan zorlu 90 dakika sonrası iti takım futbolcuları, protokol ve maçın hakemleri, Balabanspor Kulüp Yönetimi ve Balaban Köyü Muhtarı Cumhur Karakadılar tarafından iftar yemeğinde bir araya geldi. Kartepe Belediyesi Kültür Merkezi'nde verilen iftar yemeğine KASKF Başkanı Murat Aydın, KASKF 2. Başkanı Hasan Cebeci, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say ve Balaban Köyü Muhtarı Cumhur Karakadılar katıldı. 
Semih YILMAZ

SUADİYESPOR: 2
BALABANSPOR: 0

STAT: Derbent
HAKEMLER: Alparslan Dalkılıç ***, Erhan Yalta ***, Şafak Küçük ***
SUADİYESPOR: Melih ** (Çağlar **), Adem **, Yavuz **, Mehmet **, Fuat ** (Göktay *) (Fatih *), Hakan *** (Gökhan *), Önder **, Kemal * (Ahmet *), Melih *** (Bilal *), Onur ** (Mehmet *), Semih Sert * (İsa **)
BALABANSPOR: Gogriç **, Tolga **, Barış **, Hasan **, İbrahim **, Harun **, Turgay **, Mehmet **, Uğur **, Soso **, Bünyamin * (Yasin **)
GOLLER: Dk.40 Melih, Dk.79 Hakan


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ