KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Balkanspor Futbol Okulu açıldı
Balkanspor Futbol Okulu açıldı
Amatör Futbol
20 Ekim 2010 Çarşamba 13:16
  • 2199
  • 0

Balkanspor Futbol Okulu açıldı

Teknik sorumluğunu Gebzespor’un eski futbolcularından Rahmi Tiryaki’nin yaptığı Balkanspor Futbol Okulu, hafta sonu çalışmalarına başladı

HAFTADA İKİ GÜN ÇALIMA VAR
Köşklü Çeşme ve Osman Yılmaz mahallelerinden gelen 1998, 1999 ve 2000 doğumlu 16 öğrenci ile çalışmalarına başlayan Balkanspor Futbol Okulu`nda hedef, aynı yaş gruplarında 100 öğrenciye ulaşmak. Osman Yılmaz Mahallesi Has Yıldız Halı Saha Tesisleri`nde Cumartesi ve Pazar günleri 09.00 – 12.00 arasında gerçekleştirilen çalışmalarda minik öğrenciler, topla çalışmaların yanı sıra futbol oyun kurallarına dair bilgiler de öğreniyor.


RAHMİ TİRYAKİ ÇALIŞTIRIYOR

Gebzespor`un eski futbolcularından genç antrenör Rahmi Tiryaki, hedefinin yıllardır edindiği bilgi ve birikimi genç oyunculara aktarmak olduğunu ifade etti. Sporun evrensel ruhuna hizmet edebilmek ve Türk futboluna yetenekli genç oyuncuları kazandırmak için çalıştığını vurguladı.


OKULA İLGİ BÜYÜK

İlk hafta gerçekleştirilen çalışmalara, minik sporcuların yanı sıra veliler de büyük ilgi gösterdi. Futbolun kitleleri peşinden sürükleyen bir spor dalı olduğunu belirten Balkanspor Futbol Okulları Genel Koordinatörü antrenör Rahmi Tiryaki, düşüncelerini şu sözlerle açıkladı; “Gebze genç yetenekler açısından futbola ilgi bakımından üst düzeyde bir bölge.


EN ÖNEMLİSİ ÇALIŞMAK

Yeter ki gençlerimiz gerçek bilgi ve beceriyi alsınlar, doğru yönlendirilsinler. Yetenek, çalışma ile ortaya çıkar. Çalışmalar da devamlılıkla meyvelerini verir. Biz de bu okullarda gençlerimizi en iyi şekilde spora ve futbola hazırlayacağız. Beslenmelerinden, dinlenmelerine, uyku saatlerine kadar her konu hakkında kendilerine doğru bilgiler vereceğiz.


PROJE TİRYAKİ`DEN

Balkanspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Şen, projenin Gebzespor`dan eski takım arkadaşı olan Rahmi Tiryaki`den geldiğini, kendilerinin de konuyu yönetim kurulunda görüşerek böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti.


MİSYONU SÜRDÜRECEĞİZ

Türk futboluna yetenekli, ahlaklı ve bilgili sporcular yetiştirmek istediklerini söyleyen Necmettin Şen; “Aileler spor yapma yaşına gelen çocuklarını rahatlıkla bize emanet edebilirler. Balkanspor yıllardır bu bölgede genç ve yetenekli sporcuların sıçrama merkezi oldu. Aynı çizgiyi futbol okulları ile devam ettireceğiz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ