KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başkan Alemdar’dan tesis müjdesi
Başkan Alemdar’dan tesis müjdesi
Amatör Futbol
16 Kasım 2010 Salı 11:44
  • 1702
  • 1

Başkan Alemdar’dan tesis müjdesi

Derince Çınarlıspor’un ilkini gerçekleştirdiği dayanışma gecesi, davetlilerin yoğun ilgisiyle oldukça renkli geçti. Gecede, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’dan tesis müjdesi geldi.

YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ
Derince`nin köklü kulüplerinden Çınarlı Spor Kulübü`nün, geleneksel hale getirilmesi düşünülen dayanışma gecesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Programa Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, AKP Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, Belde AŞ Genel Müdürü Kemal Yazıcı, İzaydaş Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kaya, KBB Gençlik ve Spor Müdürü Recep Kemal Akyürek, Derince Belediyespor Kulübü Başkanı Vedat Özer, mahalle muhtarları, kulüp yöneticileri ve sporcuları ile çok sayıda davetli katıldı.

 

YENİ TESİSLER YOLDA
Gecenin açılış konuşmasını yapan Çınarlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Yıldırım, geceye teşrif ederek kulüplerine destek veren katılımcılara teşekkür etti. İkinci konuşmayı yönetim kurulu adına Abdülhalim Çakıroğlu yaptı. Futbol, yüzme ve taekwondo branşları bulunan kulübün faaliyetleri hakkında bilgiler veren Çakıroğlu, Çınarlı Spor Kulübü`ne kendi kulübü gibi destek veren Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın Çınarlıspor`a tesis kazandıracağı müjdesini verdi. Gece, 1976 yılında kurulan kulübün kurucu başkanı Mustafa Top ve İzaydaş Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kaya`nın konuşmalarıyla devam etti.

 

SPOR TEŞVİK EDİLMELİ
Gecenin son konuşmasını ise amatör spor kulüplerine verdiği destekle tanınan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar yaptı. Konuşmasına katılımcıların Kurban Bayramı`nı kutlayarak başlayan Başkan Alemdar, Kocaeli`nde genç nüfusun en yoğun yaşadığı ilçe olan Derince`de sporun teşvik edilmesi ihtiyacının yöneticiler olarak farkında olduklarını belirtti. Gençlerin, ilçenin her mahallesinde rahatlıkla spor yapabileceği tesislere kavuşması için çalıştıklarını belirten Başkan Alemdar, önlerindeki en büyük engelin maddiyattan daha çok, ilçede spor alanları için yer ayrılmamış olmasını belirtti. Çınarlıspor için, tespit edilen bölgeye tesis yapmaya karar verdiklerini söyleyen Başkan Alemdar, “Kulüp yöneticilerinin de desteğiyle gençlerin rahatlıkla spor yapacağı tesisi en kısa sürede kuracağız” dedi. Başkan Alemdar, bu tür tesislerin ilçedeki her mahalleye kazandırılması için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

 

EMEĞİ GEÇENLERE PLAKET
Konuşmaların ardından Çınarlıspor Kulübü`ne emeği geçen ve desteklerini esirgemeyenler için plaket töreni düzenlendi. Yüzme kulübü sporcuları ve futbol takımı sporcularının tek tek tanıtılarak sahneye çağrılmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Artvin Yöresi Halk Oyunları Ekibi, folklor gösterisi düzenledi. Gecenin en renkli dakikaları ise Çınarlıspor Kulübü`nün 41 numaralı formasının açık artırmayla satılmasında yaşandı. 20 TL`den başlayan açık artırma oldukça çekişmeli geçti ve son sözü 1500 TL ile söyleyen Belde AŞ Genel Müdürü Kemal Yazıcı, formanın sahibi oldu. Çınarlıspor Kulübü dayanışma gecesi, Erzurum Yöresi Bar Ekibi`nin folklor gösterisiyle sona erdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ