KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de futbol heyecanı başladı
Derince’de futbol heyecanı başladı
Amatör Futbol
21 Aralık 2010 Salı 14:36
  • 1556
  • 1

Derince’de futbol heyecanı başladı

Derince’de İlköğretim Okulları arasında her yıl düzenlenen futbol turnuvası, protokol üyelerinin de ilgi gösterdiği açılış maçıyla başladı

15. Kolordu kolay kazandı
Derince Kaymakamlığı, Derince Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü`nün birlikte düzenlediği İlköğretim Okulları Arası Yıldızlar Futbol Turnuvası başladı. Derince Belediyespor tesislerinde başlayan turnuvanın açılışında A Grubunda yer alan iki takımdan 15. Kolordu İlköğretim Okulu, maçın ilk yarısında attığı tek golle Sırrıpaşa İlköğretim Okulu`nu 1-0`la geçmesini bildi.


Kaymakam ve başkana teşekkür

Açılışa gelen İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Ağırtaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Paşa Yıldız ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ayhan Turan, konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, her yıl düzenlenen futbol turnuvasında Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk ile Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın büyük katkıları olduğunu dile getirerek futbolun eğitimin bir parçası olduğuna değindi.


40 dakikalık maçlar

Tek devre lig usulü oynanacak karşılaşmalar sonunda gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar, çeyrek final karşılaşmalarında oynamaya hak kazanacak. Yarım sahada 20+20 dakikalık sürede oynanan karşılaşmalarda ofsayt dahil tüm futbol kuralları tam uygulanırken; 07 Ocak tarihinde tamamlanması planlanan turnuvadaki 4 grupta şu takımlar yer alıyor.


TAKIMLAR
A Grubu

Huriye Pak İ.Ö.O
15. Kolordu İ.Ö.O
Abidin Pak İ.Ö.O
Sırrıpaşa İ.Ö.O


B Grubu

Bekir Sıtkı Özer İ.Ö.O
Fatih İ.Ö.O
Kocaeli Öğretmenler İ.Ö.O
Çenesuyu İ.Ö.O,


C Grubu

İbnisina İ.Ö.O
Alparslan İ.Ö.O
Nene Hatun İ.Ö.O
Sabancı Ort. ve Çal. İ.Ö.O


D Grubu
Turgut Reis İ.Ö.O
Cumhuriyet İ.Ö.O
Hikmet Uluğbay İ.Ö.O
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ