KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Derince’nin minikleri belgelerini aldı
Derince’nin minikleri belgelerini aldı
Amatör Futbol
18 Eylül 2009 Cuma 16:08
  • 1690
  • 0

Derince’nin minikleri belgelerini aldı

Derince Belediyespor’un 2009 yılı yaz futbol okuluna katılan 1997-2003 arası doğumlu 160 sporcuya katılım belgeleri gerçekleştirilen törenle verildi. Belgelerini alan gençlerin sevinçleri görülmeye değerdi

Alemdar da katıldı
Okulların tatil olduğu yaz sezonunda bünyesindeki 160 sporcusuyla hafta içi her gün Futbol Okulu Altyapı Sorumluları Mustafa Polat, Tuğrul Köz ve Burhan Ergin`in antrenörlüğünde idmanlarını sürdüren Derince Belediyespor Yaz Futbol Okulu, sporcularının tamamına Katılım Belgelerini teslim etmek için yarışmaların düzenlendiği ve çeşitli hediyelerin verildiği bir tören düzenledi. Yenikent Mahallesi`ndeki Çim Halı Sahada gerçekleştirilen törene Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar da katılırken, meclis üyesi Abdullah Yalçınkaya, Derince Belediyespor`un çeşitli kademelerinde görev yapan antrenörler ve sporcuların velileri de törene katılarak minik sporcuların heyecanına ortak oldu. Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar sporcularla yakından ilgilendi ve sağlıklı beslenmeleri için tavsiyelerde bulundu.

Penaltı Yarışmaları Yapıldı
Ödül ve sertifika töreninden önce ilk olarak her bir yaş grubundaki sporcular arasında penaltı atma yarışmaları düzenlendi. Bütün sporcuların üçer adet penaltı kullandığı yarışmalarda üç penaltıyı da gole çeviren sporcular finale yükseldi. Elemelerin ardından her sporcunun adı okunarak çağrılıp penaltısını kullandığı beş ayrı yaş grubundaki penaltı atma finallerine geçildi. Büyük çekişmelerin yaşandığı final yarışmalarının sonunda 1997 grubunda Alihan Sezgin, 1998 grubunda Utku Yurdakul, 1999 grubunda Emre Keskin, 2000 grubunda Cengiz Candan ve 2001 grubunda da Eyüphan Aydın birinciliği elde ettiler. İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan penaltı atma yarışmalarının geleneksel hale getirileceği öğrenildi. Penaltı yarışmalarının ardından da altı ayrı yaş grubunda top saydırma yarışları düzenlenirken 1997 grubunda Emre Yazgan, 1998 grubunda Emircan Aygün, 1999 grubunda Alpay Çelebi, 2000 grubunda Mert Tuğralı, 2001 grubunda İlkan Katkay ve 2002 grubunda da Görkem Anıl Kaçmaz birinci oldu.

Başarılı sporculara ödüller verildi
Düzenlenen yarışmaların ardından ödül ve katılım belgesi teslim törenine geçildi. Yarışmalarda başarılı olan sporcular da dahil olmak üzere altı ayrı kategoride 30 başarılı sporcuya çeşitli hediyeler verildi ve Yaz Futbol Okulu Katılım Belgeleri teslim edildi. Ödül alan sporcuların ödüllerini ve Katılım Belgelerini Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar, Meclis Üyesi Abdullah Yalçınkaya, Derince Belediyespor Altyapı Koordinatörü Hanefi Örengül, A Takım Yardımcı Antrenörü Ahmet Arslan, A Genç Takım Antrenörü Çetin Kara, B Genç Takım Antrenörü Tuncay Budakim, U-15 Takım Antrenörü Şakir Vatan, Derince Belediyespor Tesisleri Müdürü Osman Mert ve Derince Birlikspor Antrenörü Şaban Eraslan verdi.


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ