KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Derince’ye yeni spor sahası
Derince’ye yeni spor sahası
Amatör Futbol
30 Kasım 2010 Salı 13:13
  • 2038
  • 0

Derince’ye yeni spor sahası

Derince Yenikent Mahallesi, yapım çalışmaları aralıksız devam eden Kaşkaldere Vadisi Projesi kapsamında üç yeni spor sahasına daha kavuşuyor

Üç yeni saha yapılacak
Derince, son 1 buçuk yıl içinde başlatılan çalışmalarla adeta bir şantiye alanı görünümünde. Kentin dört bir yanında Büyükşehir Belediyesi`nin de katkılarıyla devam eden çalışmalar sürerken, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar da yoğun bir mesai içerisinde. Kurmaylarıyla her gün projelerin hayata geçirildiği bölgelerde incelemelerde bulunan Başkan Alemdar, Derince`ye altın çağını yaşatma hedefiyle çalışmaların aksamadan sürmesi için talimatlar veriyor. Yapımı süren en önemli projelerin başında gelen ve Derince ile Körfez ilçeleri sınırlarında hava koridoru ve rekreasyon alanları oluşturmak amacıyla yapılan Kaşkaldere Vadisi projesi kapsamında Derince Yenikent Mahallesi Kocaelispor Tesisleri arkasındaki alana üç yeni spor sahası yapılacak.


Çalışmaları yerinde inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Derince Belediyesi ve Körfez Belediyesi`nin işbirliğiyle yapımı süren Kaşkaldere Vadisi projesinde yapım çalışmaları aralıksız devam ederken, proje kapsamında Yenikent Kocaelispor Tesisleri arkasındaki alana basketbol ve futbol sahası ile Tenis Kortu inşa ediliyor. Halkın ve özellikle de gençlerin spor yapması için spor alanlarına büyük önem veren Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, söz konusu projeyle de yakından ilgileniyor. Kurmaylarıyla birlikte yapım çalışmaları devam eden spor alanlarını gezen Başkan Alemdar, projenin tamamlanmasıyla Yenikent halkının çok önemli bir sosyal alana kavuşacağı için şanslı olduğunu vurguladı.  


Başkan ve ekibi sürekli sahada

Geçen yıllarda temeli atılan ve çeşitli aksaklıklar sonucu yapımı duran Derince Kapalı Spor Salonu`nun inşaatı, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın girişimleri sonucunda yeniden başlamıştı. Başkan Alemdar`ın göreve gelir gelmez büyük önem verdiği projenin tamamlanmasına kısa bir süre kalırken, spor salonunun çevresindeki yolların genişletilmesi ve ağaçlandırma çalışmaları da Derince Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince sürdürülüyor. Derince ve Yenikent`in önemli bir eksikliğini giderecek olan projenin tamamlanmasıyla trafik yükü artacak olan Elgür Sokak, ekiplerce genişletiliyor. Kurmaylarıyla birlikte sokakta incelemelerde bulunan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ