KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Fikri Işık Kaskf’yi zayaret etti
Fikri Işık Kaskf’yi zayaret etti
Amatör Futbol
27 Aralık 2011 Salı 14:30
  • 1573
  • 3

Fikri Işık Kaskf’yi zayaret etti

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık önceki akşam Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na konuk oldu. KASKF Başkanı Murat Aydın ve yönetimin kurulu üyeleri ziyarette eksiksiz hazır bulundu

YÖNETİM TAM KADRO
AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, önceki gün Hasan Doğan Amatör Evi`nde KASKF Yönetim Kurulu`nun özel konuğu oldu. Ziyarete Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, yönetim kurulu üyeleri Yalçın Gül, Bünyamin Akman, Engin Kater, Çetin İnan, Zeki Yüksel, Ahmet Can, Adem Aksoy, Şaban Eraslan, Hasan Cebeci, Hakan Kalıntaş ve Mehmet Çetinkaya hazır bulundu. Kocaeli amatöründeki gelişmeler hakkında bilgi alışverişi yapılırken, AK Parti Kocaeli Kocaeli Milletvekili Fikri Işık “Biz her zaman amatör spora büyük destek veriyoruz. Bunu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Amatör sporlar için büyük projelerimiz bulunuyor” dedi.

 

 

BÜYÜK STAT MÜJDESİ VERDİ
Önceki gün KASKF yönetimini ziyaret eden AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yeni stat müjdesi verdi. Işık, “Kocaeli`ye yakışan bir stat porjesinin tamamlanmasına az bir süre kaldı. İlimize 33 bin kişilik modern bir stat projesini hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. TOKİ ve Spor Toto işbirliği ile yapılacak olan stadın son çalışmaları yapıldığını söyledi. Bu stadın tam olarak nerde yapılacağı ileriki günlerde belli olacak. Üç yerden birinde yapılacağı belirten Işık, Alikahya, Seka Park ve Gölcük`te yapılması planlanıyor. Yüksek ihtimalle Alikahya görülüyor. Fakat bu büyük spor kompleks`in yeri tam belli değil” dedi.

 

 

SALON TAMAMLANACAK
Kocaeli`nin büyük bir spor alanındaki gelişme içerisinde olduğunu vurgulayan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Kocaeli için büyük bir proje olan Yahya Kaptan`daki Spor Salonu`nu tam bir kangren oldu. 2012 yılı Haziran ayında bu büyük projenin tamamlanması için gerekli çalışmalarımız sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının kurulmasından sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü olan Mehmet Baykan ile ortak bir çalışma içerisindeyiz. Yahya Kaptan`da bulunan 500 kişilik Spor Salonu`nu Haziran ayında tamamlanacağız. Bu spor salonu ilimize büyük bir spor alanında katkı sağlayacak” dedi.

 

 

BÜYÜK DESTEK ALIYORUZ
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın da Fikri Işık`a verilen destekten ötürü teşekkür etti. Işık,  “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör spora büyük destek olduğunu vurguladı. Her geçen yıl daha büyük gelişmeler ile Türkiye`de büyük bir gelişim içinde olan Kocaeli`ye Büyükşehir belediyemiz tarafından büyük destek alıyoruz. Kocaeli amatör spor`una malzeme yardımı olarak yine büyük destek alıyoruz. Fakat sağlık sorununda bazı sıkıntılarımız var. Ambulans sayısı az. Hafta sonu 27-28 sahada maç oynanıyor. Ayrıca Sahalarımızda Sağlık odası olarak eksikliklerimiz bulunuyor. Fakat bunların yanında Sporcu Sağlığı Tesisi olarak bir tesisin kurulmasını istiyoruz. Bunu yapılmasında daha sağlıklı ve verimli bir sporcu yetişmesini sağlayabiliriz” dedi.

 

 

BİZLERE GELEN PROJELERE AÇIĞIZ
AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Bize gelen her türlü projelere açığız. Bunun ile ilgili notlarımı aldım. Gerekli çalışmalara başlayacağım. Sporcu Sağlığı gerçekten çok önemli gelecek için gençlerimize sağlıklı spor yapma imkanı sunacağız. Amatör ile ilgili çalışmalarımıza başlayacağım. Bizler amatöre sağlıklı yatırımlar yapmak istiyoruz. Bizlere bir şeyler söylerseniz. Bizlerde onları yapmaya çalışırız. Kocaeli`de sağlıklı nesiller için amatör spora büyük destek veriyoruz. Yeterki sizlerden bizlere destek ve öneriler gelsin. Gelecek için Sağlıklı nesiller olmasını istiyoruz. Gönül isterki herkes amatör olarak spor yapsın” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ