KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gübretaş’ta yetenekler konuşuyor
Gübretaş’ta yetenekler konuşuyor
Amatör Futbol
30 Kasım 2011 Çarşamba 15:13
  • 1445
  • 2

Gübretaş’ta yetenekler konuşuyor

Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikasını Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi, tarafından düzenlenen Futbol turnuvası heyecanı start aldı. Turnuvanın ilk gününde iki karşılaşma oynandı

ÇALIŞANLAR SAHAYA İNDİ
Türkiye`nin ilk kimyevi gübre fabrikasını Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (Gübretaş), 60. yıla özel futbol turnuvası düzenledi. Toplam 8 takımın katıldığı Kısımlar Arası Futbol Turnuvası`nda kazanan takım TSP oldu. Körfez Alkanlar Çim Halı Sahası`nda düzenlenen turnuva renkli görüntülere sahne oldu. NPK 1, NPK 2, TSP, Elektrik Enstrüman, Ofis, Etis, Torbalama, Makine Bakım olarak toplam 8 takımın mücadele ettiği turnuvayı emekli hakem Turgay Dönmez yönetti.
 

8 TAKIM KATILDI
Gübretaş`ın 60.yılı dolayısıyla düzenlenen ve toplam 8 takımın 2 grupta mücadele ettiği turnuvanın dostluk ve sevgi içinde geçmesini dileyen Fabrika Müdürü Necdet Barlas turnuvanın güzel anılar bırakmasını amaçladıklarını kaydetti. Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman ise turnuva maçlarının emekçiler arasında birlik dayanışmayı artırmasını ve turnuvanın kardeşlik havasında geçmesini diledi.
 

SEVİNEN TSP OLDU
Oldukça çekişmeli bir o kadar da eğlenceli geçen maçın 2.yarısında oyuna giren Ofis takımının oyuncusu Faruk`un kırmızı kart, TSP`den Hüseyin`in ise sarı kart gördüğü turnuvada TSP ile Ofis`in karşılaşmasında sevinen takım geçen yılın da şampiyonu olan TSP oldu.
 

TSP, ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORUDU
Karşılaşmayı 5-3 sonlandırarak maçı galip bitiren önceki yılın şampiyonu TSP, maçın ilk dakikalarında elde ettiği üstünlüğü maçın sonuna dek korudu. Takımın kaptanı Ali, karşılaşma öncesinde yaptığı açıklamada “Başarımızı tekrar gösterip kupayı bir kez daha havalandıracağız” dedi. TSP`nin gollerini Mustafa (2 gol), Timur (1 gol), Hüseyin (2 gol) atarken; Ofis`ten Fatih, Cengiz ve Erdost toplamda 3 gol attı.
 

KARŞI TAKIMIN BASKISI
NPK 1 ilk yarım saatte öne geçmesine rağmen karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında karşı takımın yoğun baskısına dayanamadı. NPK 1`in Elektrik Enstrüman`a 7-4 yenildiği karşılaşmada NPK1`in gollerini Muharrem (2), Bülent ve Murat atarken, Elektrik Enstrüman`ın gollerini Ufuk (2), Muhammet Orus (2), Şahin, Emre ve Osman attı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ