KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hacıhalim Mahallesi, can çekişiyor
Hacıhalim Mahallesi, can çekişiyor
Amatör Futbol
07 Aralık 2009 Pazartesi 14:03
  • 983
  • 2

Hacıhalim Mahallesi, can çekişiyor

Kartepe Belediyesi’nin yok saydığı Hacıhalim Mahallesi adeta can çekişiyor.

Gerek Şükrü Karabalık, gerekse Habip Sarman yönetiminde mahallelerine hizmet görememekten yakınan mahalle sakinleri futbol turnuvası düzenleyerek seslerini duyurmak istiyor


Mahalle sakinleri serzenişte

Kartepe Belediyesi`ne bağlı olan ve bölgede fazla geniş bir alana da sahip olmayan Hacıhalim Mahallesi, Kartepe Belediyesi`nin sorumsuzluğu yüzünden neredeyse kaderine terk edilmiş gibi gözüküyor. Şu anki Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve bu yönetimden önceki Habip Sarman yönetiminin mahalleye hiçbir çalışma yapmamasından yakınan mahalle sakinleri belediyeye sesini bir türlü duyuramıyor.


Belediye destek vermiyor

Bir türlü belediyeden destek görmeyen mahalle sakinleri, imkânları yettiğince bir turnuva başlattılar. Bu turnuvaya mahallelerinin adını veren mahalle sakinleri, 4 gün önce “Hacıhalim Futbol Turnuva” başlattılar. Belediye yetkililerini turnuvanın açılışına davet eden mahalle sakinleri, bu naçizane isteklerine bile karşılık bulamamış. Turnuvanın tüm masraflarını kendi bütçelerince karşılaşamaya çalışan mahalle halkının tek amacı, seslerini duyurmak.


Mahalle, belediyeden ilgi bekliyor

Hacıhalim Mahallesi sakinlerince hazırlanan turnuvaya 8 takım katılıyor. Lig usulü yürütülen turnuvada herhangi bir grup yok. Tüm katılımcı takımlar bir grupta mücadele ediyor, kazanan taraf 3 puanın sahibi oluyor. Başladığı tarihten düne kadar her gün oynanan turnuvaya bugün ara verildi. Lig önümüzdeki hafta içerisinde ligin 2. devresi olarak tekrar başlayacak. Mahalle halkı belediyeden destek görürse turnuvayı geleneksel yapmak istiyor.


Maçlar “Hacıhalim Arena”da

Turnuvanın maçları mahalle halkının zor şartlar altında oluşturduğu zeminde oynanıyor. Mahalle halkınca “Hacıhalim Arena Stadı” olarak isimlendirilen bu zeminde maç öncesi saha çizgilerini kendi bütçeleri ile aldıkları alçılarla belirliyorlar. Zemin toprak olması nedeni ile de son derece girintili çıkıntılı yapıya sahip. Yağmur ile birlikte adeta batak görüntüsü çizen zeminin bazı yerlerindeki çukurları mahalleli, çakıl taşları ile doldurmuş.


Maçlar heyecanlı geçiyor
Turnuvaya Canspor, İçkalespor, Akıncılarspor, Gülerspor, Gençspor, Minikler, Hemşinspor ve Karadenizspor katılıyor. Başladığı günden itibaren her gün ikişer maçın oynandığı turnuvaya mahalle halkı büyük ilgi gösteriyor. 17 Ocak`ta son bulacak olan turnuvaya bugünden itibaren ara verildi. 17 Ocak`ta oynanacak final maçından sonra ödül töreni ile dereceye giren takımlar ve gol kralına sürpriz hediye verilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ