KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Her takım sahaya karanfille çıksın
Her takım sahaya karanfille çıksın
Amatör Futbol
24 Aralık 2010 Cuma 14:32
  • 1329
  • 1

Her takım sahaya karanfille çıksın

Kulüp Başkanları ile toplantı yapan KASKF Başkanı Murat Aydın eylem planlarını açıkladı:

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu, son zamanlarda yaşanan şiddet olaylarından yola çıkarak, Amatör Spor Kulüplerinin başkanları ile bir toplantı yaptı. Toplantıya 52 kulüp başkanı katıldı


52 BAŞKAN HAZIR BULUNDU
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri önceki akşam bir araya gelerek, son haftalarda amatör küme`de yaşanan olayları masaya yatırdı. KASKF Başkanı Murat Aydın, toplantıya katılan kulüp başkanlarının serzenişlerini dinledikten sonra eylem planlarını sevgi ve kardeşlik üzerine yapılmasını istedi. Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) ve Yönetim Kurulu üyeleri önceki akşam Hasan Doğan Amatör Evi`nde ilimizde faaliyet gösteren spor kulüplerinin başkanları ile bir araya gelerek, son haftalarda ilimizde yaşanan amatör olayları değerlendirdi. Toplantıya katılan 52 kulüp başkanı eteklerindeki taşları dökme fırsatı bulurken toplantıya İl Futbol Temsilcisi Mithat Ağa`nın katılmaması dikkat çekti.


AÇILIŞ AYDIN`DAN

KASKF Başkanı Murat Aydın yaptığı açılış konuşmasında tüm takımların sahada bir araya geldiğini belirterek,” Sahalarda bir araya gelebiliyoruz. Burada da bir araya gelelim ve sorunlarımızı masaya yatıralım. Eksik görülen yerlerimi hep birlikte kapatalım. Hakem olayları sadece hakem olayıymış gibi gösteriliyor. Bunun böyle olmadığını kulüplerin de canlarının yandığını dile getirelim” dedi. Son günlerde basında çıkan haberleri tartışalım diyen Aydın,” Basında son günlerde yer alan haberleri tartışalım, eksiklerimiz varsa hep birlikte giderelim. Talimatları bilmediğimizden kaynaklanan itirazlarımız oluyor. Saha içine yapılan saldırıları hepinizin kınadığını biliyorum. Kavga ve döğüşe hepimiz karşıyız. Yapılanları kınıyoruz. Ancak, olayların kulüpler tarafından çıkarıldığı gündemde” şeklinde konuştu.


BAŞKAN SÖZ ALDI
Toplantıya katılan kulüp başkanları da hakemlerden şikayetlerini dile getirdiler. Büyükşehir adına toplantıya katılan İrfan Çepni,”Hakemlerin olaylarda hiç mi kabahati yok. Olayları geriyorlar. Hakemler eğitilmeli ve sahada ağabeylik yapmalılar” dedi. Gebze Balkan adına konuşan İsmail Sever,”Hakem olaylarında artık kasıt aranıyor” dedi. Bağçeşmespor adına konuşan Salim Acarsoy” Hakemler kuralları ayrı ayrı uyguluyor” derken,Gölcük Şirinköyspor adına konuşan Nurettin Büyükacar`da yılbaşına kadar hakemler tarafından cezalandırıldıklarını söyledi. Darıca Kulüp Başkanı İsa Ertekin bir haftada hormonlu kabak bile yetişmediğini belirterek,”1 haftalık hakemleri maçlara veriyorlar” dedi.


HAKEMLER ORTAMI GERİYOR
Şekerpınar Kulüp Başkanı Mehmet Çalışkan`da sporun kaderine terk edildiğini vurgulayarak,” Hakemlere hadlerini bildirecek eylem yapmalıyız” Beylikbağı adına konuşan Ufuk Sarı”Biz samimi değiliz. Hakemler ortamı geriyor, bizler seyrediyoruz. Hakemleri kime şikayet edelim.Bekirderespor Başkanı Erdoğan Şentürk`te hakemlerden şikayet ederek, önceki akşam yaşadıklarını anlattı. Şentürk, Bekirdere –Şekerpınar maçındaki rezaletten hakemi sorumlu tutarak,” Nihat Samuk`u artık maçlarımıza istemiyoruz” dedi. Kulüp Başkanları bir bir hakemlerden serzenişlerde bulundu. Hiçbir gözlemcinin gerçekleri yazamadığını dile getiren kulüp başkanları, Gözlemciler hakemlerin kankası olmuş. Birlikte rapor yazıyorlar” dedi.

Karanfiller ile sahaya çıkılacak
Toplantı sonrası tekrar söz alan KASKF Başkanı Murat Aydın, alınan karar gereği eylem planlarını açıkladı.  1. eylem planımız tüm takımlarımız saha içinde her türlü samimiyeti kursunlar. Gerginlik olmaması için taraftarlarını da uyarsınlar. 2. Eylem planımız ise, bize karşı eylemyapanlar yaptıkları eylemler altında ezilmesini sağlayalım. 3. Eylem planımız bu hafta itibariyle karanfiller ile sahaya çıkalım. Eylemlerimiz sevgi ve kardeşlik üzerine olsun. Biz, gerçekten çok büyük aileyiz 300 bin kişilik bir ailenin yaptırım gücü de çok fazla olduğunu kimse unutmasın” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ