KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Herkes kendi işini yapsın
Herkes kendi işini yapsın
Amatör Futbol
14 Aralık 2011 Çarşamba 15:36
  • 1445
  • 11

Herkes kendi işini yapsın

Önceki gün Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu, TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer’in kendileri hakkında yaptığı açıklamalara basın toplantısıyla cevap verdi

YÖNETİCİLER HAZIR BULUNDU
TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer`in geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklamasına KASKF Yönetim Kurulu`ndan cevap geldi.  Hasan Doğan Amatör Evi Toplantı Salonu`nda yapılan basın açıklamasında KASKF Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Çetinkaya, İsmail Hakkı Buruş, Hasan Cebeci, Hüseyin Fikri Hasırcı, Engin Katar, Bünyamin Akman, Elman Demir, Çetin İnan, Yalçın Gül, Hakan Kalıntaş, Cengiz Kahraman, Adem Aksoy, Şaban Erarslan, İlhan Filiz, Mithat Ağa hazır bulundu. Mazereti dolayısıyla Ahmet Can, Aydın Özkan, Orman Ertuğ, Zeki Yüksel,  Sezgin Koç toplantıda hazır bulunmadı.

 

 

ADNAN ZORER`DEN ÖNERİ
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu adına basın açıklamasını yönetim kurulu üyesi ve HİF İl Temsilcisi Elman Demir yaptı. TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer`in haksız eleştirileri karşısında bir hafta beklediklerini dile getiren Demir, beklenen özrün dilenmemesinin ardından böyle bir açıklamaya ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Basın açıklamasında söz alan Harb-İş spor Kulübü Başkanı Adnan Zorer de Taban Birlikleri arasındaki bu tartışmaların kulapler açısından olumsuz yansımaları olduğunu ileri sürerek, “Bence bir an önce aranızdaki sorunları çözün ve bir araya gelin”çağrısında bulundu.

 

 

BASIN AÇIKLAMASI
Sayın TÜFAD Başkanının basın huzurunda yaptığı talihsiz açıklamalar Kocaeli`nin tüm spor camiasını ve ASKF`yi üzmüştür. Hangi ruh halindeyken bunları söylediklerini merak ediyoruz. Sağda solda Murat Aydın için savaş başlattık kelimesi spor ahlakına yakışmamaktadır. Kurum başkanları birleştirici ve yapıcı olmalıdır. 
Her kurumun bir başkanı vardır. Bu kurum başkanları kendi üyelerinin haklarını savunmada acizler mi ki sen kurumların avukatlığını üstleniyorsun.
Taban birlikleri arasındaki mutabakattan bahsetmişsin. Taban birliklerinin içinde mutabakat, senin kurumun yüzünden değil senin şahsi kaprislerin yüzünden sağlanamıyor. Çünkü sahalarda değilsin. Anlayamazsın.
TÜFAD terbiyesinden bahsederken dünyaya at gözlüğü ile değil dört pencereden bakmanı isterdik. Ama sen göremezsin, sahada yaşanan o rezillikleri, vaktin yok çünkü. Öyle antrenörleriniz var ki genci yaşlısı spor ahlakıyla kendisini yetiştirmiş bütün spor camiasının saygı duyduğu. Bir de TÜFAD terbiyesiyle yetiştirdiğin bu camiada öyle antrenörler var ki saymakla bitmez…
13 yaşındaki çocuğun yanında ana avrat küfür eden, saha ortasında sporcuyu tokatlayan, gencecik beyinlere dürüstlüğü öğreteceğine sahte sporcularla sahaya çıkan, maçın tamamının oynanması gerektiğini unutarak onlara sıkıştıklarında takımı sahadan çekmesini öğreten, kulübüne kızıp takımın soyunma odalarından lisanslarını alıp bir dahaki maça çıkmasın diyen antrenörlerini eğitemediğinden dolayı spor ahlakı olmayan beyinlere sen terbiye veremezsin. Sen Şube başkanı olarak önce üyelerinin içindeki bu çürük elmaları ayıkla, ondan sonra terbiyeden bahset ki büyük bir kurumun başkanı olduğun anlaşılsın.
Geçen yıl amatör karmayı Konya`daki şampiyonaya bir Sakaryalı ve ilimiz antrenörü Tüncay Alten`le gidilmiştir. Kendisine sorduğumda Kocaelili olduğunu söylemiştir. Şimdi biz size soruyoruz profesyonel bir kulüpte antrenörlük yaparken yardımcı hocalarını Sakarya ve İstanbul`dan getirdin. Kocaeli`nde antrenör mü yoktu.
Amatör Evine gelince buranın yapılması için Muhammer Hazer`den Rafet Kırgız`a ve Murat Aydın`a kadar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulları ile beraber herkesin bir nebzede faydası olmuştur. Burada en büyük pay bizlere bu binayı kazandıran spor dostu Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu`dur. Kimse buradan birilerine pay çıkartmasın. Bizce bu binaya katkısı olmayan tek kişi sensin, unutma ki oturduğun koltuğundan, kullandığın sandalyene kadar ve bu binanın tüm ofis malzemelerinin alımı için Murat Aydın uğraşmıştır ve bizzat kendisi seçmiştir. Amatör Evinin bu hale getirebilmek için her türlü mücadeleyi vermiştir.
Başkanlık yaptığın yıllar içinde antrenörler vize yapsın diye parayla yaptırdığın seminerler hariç kaç sefer üyelerini toplayıp seminer veya toplantı yaptın ….
HİÇ …
Kaç sefer şu ilde antrenör kursu açtın ….
HİÇ ….
Yapılan bir C Kursu var onu da kimin açtırdığını herkes biliyor.
Bizim düzenlediğimiz hangi organizasyonumuza, hangi etkinliğimize katıldın ki protokolden bahsediyorsun. Bir günde sende böyle bir etkinlik düzenle ki bizde öğrenelim.
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak sadece futbol branşı ile ilgilenmiyoruz. Biz 30 branşta faaliyet gösteren tüm kulüp ve antrenörlerin sorunları ile ilgilenmekteyiz.
Amatör Sporlar bir ağaçtır. Ağacın gövdesi ASKF olduğuna göre TÜFAD sadece bir daldır. ASKF yönetimi Amatör Spor Kulüpleri için gönüllü olarak maddi manevi zaman ve para harcayan insanlardır. Sizler ise her zaman alan tarafında olmuşsunuzdur.


KASKF Yönetim Kurulu
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ