KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Belediyespor tarihi bir adım attı
İzmit Belediyespor tarihi bir adım attı
Amatör Futbol
07 Ekim 2009 Çarşamba 15:49
  • 3205
  • 0

İzmit Belediyespor tarihi bir adım attı

2. Amatör Küme takımlarından İzmit Belediyespor bir ilke daha imza attı.

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi, SHÇEK, Kocaeli Üniversitesi, Sağlık İl Müdürlüğü ve İzmit Belediyesi`nin katılımı ile madde bağımlısı çocukları topluma kazandırmak amacıyla performans ve sağlık sporu için düğmeye basıldı

Proje hayata geçti
İzmit Belediyespor tarihi bir adım attı ve madde bağımlısı gençleri topluma kazandırmak adına önemli bir projeyi hayata geçirdi. İzmit Belediyespor altyapı koordinatörü Yusuf Uzuner`in geliştirdiği proje geçtiğimiz hafta hayata geçirildi. İzmit Belediyespor Kulübü`nün yanı sıra Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi, Kocaeli SHÇEK, Kocaeli Üniversitesi, Sağlık İl Müdürlüğü ve İzmit Belediyesi projeye destek veriyor.

Startı verildi
İzmit Belediyesi tarafından başlatılan madde bağımlısı çocukları topluma kazandırma projesi geçtiğimiz hafta cumartesi günü strat aldı. Yusuf Uzuner`in sorumluluğunu  üstlendiği sabah sporuna katılım oldukça yüksel oldu. Okul, aile ve spor kulüplerinin işbirliği ile yürütülmesi planlanan proje içerisinde gönüllü doktorlar, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörlerde yer alıyor. Çalışmalar Doğukışla Gençlik Parkı`nda yapılıyor.

Bilgi evleri kurulacak
İzmit Belediyespor`un başlatmış olduğu madde bağımlısı gençleri topluma kazandırma projesi kapsamında sokak aralarındaki yetenekli gençler tespit edilerek kurulacak olan bilgi evlerinde eğitim görmeleri ve topluma kazandırılmaları sağlanacak. Bu proje kapsamında İzmit Belediyespor Tesisleri`nin bitişiğinde ki boş alana bilgi evi inşaatına başlandı. Bilgi evlerinde öğrenciler ücretsiz ders alma imkanı bulurken, bilgi amaçlı kitaplardan da faydalanabilecek.

Bayırbaşı: Kente yayılmalı
İzmit Belediyespor Kulübü Başkanı Fevzi Bayırbaşı, startı verilen projenin kent geneline yayılması gerektiğini dile getirdi. Kurum ve kuruluşların yanı sıra mahalli idarelerdeki yetkililerin de bu projeyi genişletmek için çaba harcaması gerektiğini vurguladı. Her spor kulübünün bu projeyi hayata geçirmesinin kimsesiz ve madde bağımlısı gençleri topluma kazandırılmasına faydalı olacağı vurguladı.

Üzerimize düşeni yapacağız
İzmit Belediyespor olarak üzerlerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceklerine dikkat çeken Bayırbaşı, “Hazırladığımız bu proje yankı uyandıracak. Müthiş ilgi ve destek almaya başladı. Sağlık İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, SHÇEK, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ve Antrenörler Derneği projemize ortak oldu. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise kayıtsız şartsız destek veriyor. Herkese teşekkür ediyoruz ”dedi.

Muhtarlara da görev düşüyor
İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olan her mahallede bu organizasyonun yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Bayırbaşı, “Mahallelerimizin mülki amirleri (Muhtarlarımız) mutlaka bu projenin içerisinde yer almalıdır. Her mahallemizdeki gençleri spora teşvik etmeliyiz. Gençlerimizin sağlıklı birer birey olarak yetişmesi için sadece kulüplerin çabası yetmiyor. Mahalle muhtarından mahalle sakinlerine kadar herkes destek olmalıdır”şeklinde konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ