KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
KASKF Gebze’de
KASKF Gebze’de
Amatör Futbol
06 Kasım 2010 Cumartesi 14:03
  • 1618
  • 0

KASKF Gebze’de

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF), önceki akşam Gebze Ticaret Odası’nda gerçekleştirdiği toplantıda ilçenin amatör kulüplerine tam destek verdi

MALZEMELER DAĞITILDI
Gebze Ticaret Odası`nda önceki akşam gerçekleştirilen toplantı ile Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova`da bulunan amatör kulüplere malzeme yardımı yapıldı. KASKF`ın düzenlediği toplantıya KASKF Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Şevket Karayiğit, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, AKP Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çetin Malkoç ile kulüp yöneticileri katıldı.

 

AMATÖRLERİN YANINDAYIZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan KASKF Başkanı Murat Aydın, amatör kulüplere her zaman destek verdiklerini ve desteklerini bundan böyle de sürdüreceklerini belirtti. KASKF olarak amatör kulüplerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Aydın, “Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Valilik nezdinde il genel meclisinde destek gördük. Amatör kulüplerimizin liglere katılım bedeli olan yaklaşık 100 Bin TL`lik bedeli, önümüzdeki sene birlikte ödeyeceğiz. Böylelikle amatör kulüplerin lige katılım bedelini sorun olmaktan çıkaracağız” dedi.

 

YENİ SAHALARA KAVUŞTUK
Amatör takımların toprak sahalardan ve kötü şartlardan kurtularak modern stadlara kavuştuğunu sağlayan Aydın, “Türkiye`de pek az yerde olan çalışmalara imza attık. Gençlerimizin modern ve sağlıklı koşullarda spor yapmalarına imkân sağladık. Bize bu anlamda destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ
Yine de bazı sıkıntılar çektiklerini ve bir takım eksikliklere sahip olduklarını vurgulayan Aydın, “Gebze`de 1 stadımız var. 14 kulübümüz ve bu kulüplerin sahip olduğu 54 takım buralarda idman yapmıyor. Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker`le bu sıkıntılarımızı paylaştık. Kendisi ile bugüne dek belki de bizden kaynaklanan nedenlerle, zaman zaman iletişim eksikliği yaşadık. Ama bundan böyle daha fazla diyalog kurarak, kapısını sık sık çalacağız. Daha pek çok güzel işe imza atmak istiyoruz” dedi.

 

BİRLİK OLMALIYIZ
Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ise konuşmasında amatör spora her zaman destek olacaklarını söyledi. Çiler, “Elbette bizler de üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Önümüzde bir kongre var. Gebzespor için önemli bir gün söz konusu. Bu tarih bir başlangıç olsun. El ele vererek birlik olalım” diyerek dayanışmanın Gebzespor`u başarıya götüreceğine dikkat çekti.

 

AMATÖR SPORU SEVİYORUZ
Gebzespor için daha önce 2 kongrede yönetim oluşturmalarına rağmen o insanların kongre kapısından sokulmadıklarına şahit olduğunu belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Böylelikle insanlar Gebzespor için yardım ve destek olmaktan vazgeçti. Bizler 3500 talebeye yaz okulu açtık. Amatör spora neden sahip çıkmayalım. Elbette destek oluruz. Amatör sporu seviyoruz” diye konuştu.

 

HER ZAMAN DESTEK VERİRİZ
Samimi insanlarla her zaman bir araya gelerek destek vereceklerini ifade eden Köşker, “17 aydır görevde olduklarını bazı projelerden dolayı kimi projelere tam anlamıyla zaman ayıramadıklarını ifade etti. Köşker, “Gençlere sahip çıkmak hep isteriz. Ayrılan bütçelerin doğru yerlere harcanması gerek. Her zaman şeffaflıktan yana olduk. Biz amatör spor kulüplerimizin arkasındayız. Belki kimi zaman iletişim eksiklikleri oldu. Bunlar da kısa sürede rayına girecek.” diyerek amatör kulüplere bundan böyle daha fazla destek vereceklerini söyledi.

 

YARDIMLAR ZAFER OLARAK DÖNECEK
Gebze Kaymakamı Salih Karabulut da spordaki sıkıntıların tabana yayılamamasından kaynaklandığını ifade etti. Karabulut, "Sadece okullarda değil her sınıfta spor kulübü kuruyoruz. Amacımız öğrencilerin sporla ilgilenmesini sağlayıp onları sporla iç içe yaşatmaktır. Birbirimizi suçlamak yerine 'bizlere ne görevler düşer' diye düşünmeliyiz. Spora yapılan her yardım bize zafer olarak dönecektir.

 

SPOR DOSTLUK DEMEKTİR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise sporun asıl amacının iyi insan yetiştirmek olduğunu vurguladı. Karaosmanoğlu, “Spor; arkadaşlık ve dostluk demektir. Kavga etmek spor değildir. Hakaretin ve kötü sözün olduğu yerde spor olmaz. O başka bir şeydir. Spor kelimesi ile savaş kelimesi yan yana kullanılamaz. Spor yapan insan ahlaklı ve saygılı insandır.” diyerek sporda şiddetin asla yer alamayacağını ifade etti.

 

SKOR UNUTULUR SEVGİ KALIR
“Bizim her bir kulübümüz bir eğitim yuvasıdır” diyen Karaosmanoğlu, “Amatör spor para için değil, sevgiyle yapılan spordur. Karşılaşmalarda yenmek de var, yenilmek de. Ama önemli olan centilmenlik duygusunu yitirmemektir. Skorlar gelip geçer ama sevgi her zaman yüreklerde kalır” dedi.

 

SPOR KÖTÜLÜKTEN UZAK TUTAR
Sporun sadece futbol olarak algılanmasından vazgeçilmesi gerektiğini belirten Karaosmanoğlu, “Amatör kulüplere değer verelim, onlara destek olalım. Çocuklarımıza sporun her dalını sevdirelim. Spor yapan bir toplum kötülükten uzak durur. Amatör kulüplere yardımcı olalım. Bugüne dek pek çok spor sahasının yapımına imza attık. Bundan böyle de çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ