KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Minik kayakçılar zirvede
Minik kayakçılar zirvede
Amatör Futbol
22 Aralık 2010 Çarşamba 13:31
  • 1011
  • 0

Minik kayakçılar zirvede

Kartepe Belediyesi Kış Spor Okulları bünyesinde, geçen sene ilki düzenlenen kayak kursları bu yıl da eğitime başladı. Kartepe'nin zirvesinde çocukları kayak sporuyla tanıştıran kurslardan, bu dönem 250 öğrencinin faydalanması hedefleniyor

MART`TA TAMAMLANACAK
Kış Spor Okulları kapsamında gerçekleştirilen kayak kursları, ücretsiz olarak 20'şerli gruplar halinde haftada 2 gün 6'şar saatlik periyotlar şeklinde uygulanıyor. 8-15 yaş grubu Kartepeli öğrenciler, Salı ve Perşembe günleri Kartepe Belediyesi otobüsleriyle zirveye çıkarılıyor. Öğrenciler kayak malzemelerini tanıma, giysilerinin çıkarılması ve düşme teknikleri eğitimi alıyor. Eğitmenler, kursiyerlere kar sapanıyla yavaşlama ile paralel kayarak hızlanmayı nasıl yapacaklarını teorik ve pratik bilgilerini öğretiyor. Kartepe'nin zirvesinde düzenlenen kurslarda, öğrenciler telesejle yukarı çıkıp kayarak aşağı iniyor. Kış Spor Okulları, Mart ayının sonuna kadar karın yer kalması ve havaların uygun olması durumunda eğitime devam ederek ilçedeki 250 öğrenciyi kayak sporuyla tanıştırma hedefinde. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan ilçede kayak sporunu geliştirmek adına bu tip kursları artırarak devam ettirecekleri belirtti.


SPONSORLARA TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Şükrü Karabalık yaptığı açıklamada “İlçemizin de adını aldığı Kartepe'de kış sporlarının yapılması adına belediye olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Bu kapsamda dağ zirvesinin karla tanışması ardından kayak sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurslarımızın startını verdik. Eğitim gören kursiyerlerimize malzeme desteğinde bulunan işletmelere, yer konusunda bizlere kapılarını açan otel yetkilileri ile kurslarda eğitmenlik yapan hocalarımıza teşekkür ederiz. Kartepe'de istenilen kar kalınlığına ulaşılması sonrası ilçemizdeki öğrencileri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kış sporlarıyla tanıştırmaya devam ediyoruz. Karla iç içe yaşayan bölgemizde, bu sporu yapan Kartepeli öğrenci sayısını artırarak gelecekte başarılı birer sporcu veya eğitmen olabileceklerini düşünüyoruz” dedi. Kayak kursuna katılan öğrenciler kendilerine sunulan bu imkân için Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a teşekkür ettiler. Minik Bircan ve Umut, kayak yapmaktan duydukları heyecanı anlatırken yanaklarının elma gibi kızardığına aldırmadan düşe kalka kaymaya devam ettiler.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ