KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Muzaffer Çintimar’dan amatörlere stat müjdesi
Muzaffer Çintimar’dan amatörlere stat müjdesi
Amatör Futbol
28 Aralık 2012 Cuma 13:55
  • 1148
  • 1

Muzaffer Çintimar’dan amatörlere stat müjdesi

Amatör spor kulüplerini bir araya getiren, şiddet yasası ve spor alanlarında davranışların nasıl olması gerektiği anlatılan seminerde Muzaffer Çintimar, yeni stat müjdesi verdi

SPOR ADAMLARINDAN İLGİ

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, TFF Kocaeli Futbol İl Temsilciliği ve Gölcük Kaymakamlığı`nın ortaklaşa düzenlediği, şiddet yasası ve spor alanlarında davranışların ele alındığı seminer, önceki gün Gölcük Belediye Kongre Sarayı`nda yapıldı. Amatör spor kulüp yöneticilerinin ilgi gösterdiği seminere; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Cabir Yeşiltaş, KASKF Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcisi Mitat Ağa, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar katıldı.
 

AMATÖRLERİ BULUŞTURDU
Seminerde ayrıca TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer, Gölcük Belediye Meclis üyesi Nazım Usta, Gölcükspor Kulüp Başkanı İsmail Gençdemir, Gölcükspor yönetim kurulu üyeleri Adem Ellibeş, İsmet İşeri, Gölcük Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, KASKF yönetim kurul üyeleri Elman Demir, Yalçın Gül, Sezgin Koç, Hüseyin Fikri Hasırcı, Hasan Cebeci, İlhan Filiz, Gölcükspor Teknik Direktörü Ahmet Şinasi Aydın ve yardımcı antrenör İsmail Yılmaz, Gölcükspor Alt Yapı Koordinatörü Metin Peken, kulüp başkanları ve yöneticileri, sporcular hazır bulundu.
 

MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE VERDİLER

Toplantının açılış konuşmasını KASKF Başkanı Murat Aydın yaptı. Ardından Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı kısa birer konuşma yaptı. Muzaffer Çintimar toplantıda Gölcük`te amatörler için yeni bir stat yapılacağı müjdesini verdi Mehmet Ellibeş ise amatör spor kulüplerine her türlü maddi ve manevi yardım yapıldığını ve amatör takımları bir araya getirecek yeni bir tesisin kurulması için 2013 yılında çalışmaların başlayacağını ifade etti. Adem Yazıcı ise Gölcük`te centilmen takıma seçilen kulübe maddi yardımda bulunacağını belirtti.Toplantıda kulüpler adına bir konuşma yapan Adem Ellibeş, kulüplerin isteklerini ve sorunlarını anlatıp yetkililerden destek istedi. 
 

CENTİLMENLİĞE VURGU YAPTI
Centilmenlik ve fair playe vurgu yapan KASKF Başkanı Murat Aydın “Toplantıya katılan herkese teşekkür ederim. Müsabakalar esnasında tavır ve davranışların ne şekilde olması gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Amatör sporun kalkınması için yaptığımız toplantılara bir kişi katılsa bile iptal edilmeyecek. Amatör spor kulüp yöneticileri, futbolcular ve antrenörlerin daha duyarlı ve sakin olmaları gerekiyor. Aksi takdirde alınan cezalar takım ve kulüplere zarar veriyor. Bu yıl ilk yarı boyunca hakemlere 4 fiili saldırıda bulunulması, bizleri üzmüştür. Bin 100 maçta 378 sporcu, antrenör, yönetici ve teknik adam ceza almıştır. Amacımız bu sayıları en aza indirmek” dedi. 
 

GENÇLERE ÖRNEK OLUN
Konuşmasında verdiği rakamlarla amatör sporlara olan ilgiliyi de gözler önüne sunmaya çalışan Aydın, spor adamlarının gençlere en güzel şekilde örnek olması gerektiğini vurguladı. Aydın, “Bu yıl ilimizde toplam 5 bin 821 sporcu lisans işlemi gerçekleşirken, 229 amatör yönetici, 129 antrenör lisansı yapıldı. Gölcük ilçemiz, en çok olay gerçekleşen ilçe olarak birinci sırada yer alıyor. Bugün burada taraftarların olması gerekiyordu. Gölcük de amatör sporun kalkınması için ilçe yöneticileri çok iyi çalışıyor. Emeği geçen herekse yürekten teşekkür ederim” dedi. Aydın ayrıca ilimizde amatör sporlarla ilgili verileri slayt gösterisiyle konuklara anlattı.
 

YENİ STATLAR AÇILACAK
Her geçen gün hizmet kalitesini arttırmaya çalıştıklarını ifade eden Muzaffer Çintimar “Bu tesislerde sizlerle birlikte olmamızı sağlayan KASKF Başkanı Aydın`a teşekkür ederim. Değirmendere Stadı`nın ışıklandırma sorununu çözmek için girişimlere başladık. Gölcük`te amatör spor kulüpleri için yeni bir stat yapacağız. Gölcük Kavaklı sahilinde tüm amatör kulüpleri bir araya getirecek tesis için Gölcük Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdare Müdürlüğü ile görüşmelerimiz sürüyor. 2013 yılında iki stadı hizmete açmayı düşünüyoruz. Gençlik Merkezi`mizden ve diğer spor tesislerinden isteyen her kulüp faydalanabilir” dedi.
 

SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Amatör spora her zaman yardım etmeye hazır olduklarını belirten başkan Mehmet Ellibeş, “Gölcük`te deprem sonrasında vatandaşlarımızın spor yapmalarını sağlamak için her türlü proje ve çalışmaya destek verdik. Amacımız gençleri kötü alışkanlıklardan koruyup sağlıklı bir şekilde spor yapmalarını sağlamak. İlçemizde spor müsabakalarında gerçekleşen olay sayısının çok olması beni üzmüştür. Olayları asgariye indirmek ve Gölcük`ten centilmen takımların çıkmasını sizlerden talep ediyorum. Maç sonucu ne olursa olsun önemli olan sporu centilmence yapmaktır. Gölcük halkına yakışan davranışlarda bulunmak zorundayız. Yeni sportif tesisler açmak için belediye olarak çalışmalarımız sürüyor” dedi.
 

CENTİLMEN TAKIMA ÖZEL ÖDÜL 
Spor sahalarında yaşanan olayların geçmişinde sporculuk kariyeri bulunan kendisini çok üzdüğünü dile getiren kaymakamı Adem Yazıcı, “İlçemizde gerçekleştirilen sportif etkinliklerde hiç bir olayın olmamasını diliyorum. Kaymakamlık olarak bizler gerekli önlemleri alacağız. Gölcük değeri ve markası olan bir ilçe. Bu güzel ilçeyi en iyi şekilde temsil etmek siz değerli spor yöneticilerine düşüyor. Bizler yönetici olarak olayların önüne geçmek için adım atmalıyız. Gölcük ilçesi olarak bundan sonra takımlarımız yenilse bile rakiplerin en iyi şekilde ağırlayıp onları memnun etmeleri gerekiyor. En centilmen takımı seçerek kaymakamlık o takıma maddi destek vereceğiz. Amatör sporların gelişmesi için futbolcu, sporcu, yöneticiler, taraftarlar ve teknik heyetlerle görüşüp fikir alışverişinde bulunacağız” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ