KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Nevzat Doğan İzmit için talihsizliktir
Nevzat Doğan İzmit için talihsizliktir
Amatör Futbol
25 Kasım 2012 Pazar 13:02
  • 1061
  • 0

Nevzat Doğan İzmit için talihsizliktir

İzmit Belediyesi tarafından hedef adam seçilen Çenesuyu Plajyoluspor Kulübü Başkanı Faruk Bostan, kendi kulübü ve Yeni Kocaelispor’a malzeme yardımı yapılmaması ile ilgili olarak ilginç açıklamalarda bulundu
Siyaset ve futbolu bir arada taşımak bir hüner ister. Bu kadar enerjiyi nasıl buluyorsunuz?
Daha 37 yaşındayım , yolun başında olduğuma inanıyorum. Hırslıyım, istekliyim, bu kent için bu masum insanlar için yine bu kentin çocuklarının güzel şeyler yapması gerektiğine inandığım için bu enerjiyi devamlı üretiyorum.
 
Yeni Kocaelispor Kulübü Yönetim Kurulu`nda yer aldıktan sonra Çenesuyu Plajyolu başkanı olmak nereden aklınıza geldi?
Tamamen tesadüf oldu. Bu kentin değerlerinin son 8 – 10 yılda nasıl çar-çur edildiğini,Hep birlikte sessizce seyretmekteyiz Kocaeli Büyükşehir belediyesinin Kağıtsporu kapattığını gazetelerden okuduğumda ertesi gün Yusuf Uzuner‘le birlikte ASKF Başkanı Murat Aydın`a gittik Kağıtsporun akibetini sorduk. O esnada Bünyamin Akman bizi dinliyordu. Daha sonra Bünyamin Akman bize madem spora hizmet etmek istiyorsunuz bizim Çenesuyu Plajyoluspor`un Başkanı Halil Çolak zamansız bir şekilde istifa etti dedi. Gel kulübe başkan sen ol Faruk Bostan”dedi biz de kırmadık bu görevi kabul ettik.
 
İzmit Belediyesi`nin Çenesuyu Plajyolu ve Yeni Kocaelispor`a bakış açıları neden bu kadar katı?
Spor kardeşliktir. Spor un dini, dili, ırkı mezhebi ülkesi olmaz. İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan`ın tamamen Faruk Bostan hazımsızlığından kaynaklanan nahoş bir durum olarak görüyorum. İşgal ettiği Makama yakışmayan ötekileştirme politikası gözetmektedir. Bunu da en son 45 Kulüpten 43 Kulübe malzeme yardımı yaparak Benim yöneticisi bulunduğum 2 kulübü ayırarak gözler önüne sermiştir. Hata yapmaktadır, ne kadar acıdır ki kendisine hata yaptığını söyleyecek koskoca Kocaeli‘nde bir Faruk Bostan vardır.
 

Nevzat Doğan ve Hüseyin Üzülmez bu olaya kişisel olarak mı bakıyor?
Kişisel bakmaktan başka ne söyleyebiliriz. Ben Çenesuyu Plajyolu`nun kulüp başkanı, yweni Kocaelispor`un yönetim kurulu üyesiyim. 45 kulübün 43 tanesine yardım yapılıyor, iki tanesi ayrı tutuluyorsa bunun başka bir izah tarzı olabilir mi? Her ikisi de İzmit Belediye Başkanlığı`nın ağırlığını taşıyamayan zavallılardır. İzmit için her ikisi de talihsizliktir, kayıp 5 yıldır. 
 

Çenesuyu Plajyoluspor`da sezon başında hedef 3. Lig konulmuştu, üst üste gelen başarısızlık ve teknik kadroda değişimler neden yaşandı?
Hedefimizden hiç sapmadık. Çenesuyu plajyoluspor olarak 2 sefer takım kurduk. Hocalarımız kendilerini Türk futboluna kanıtlamış isimlerdi. Ama her şey istediğiniz gibi olmuyor futbolda 3 sonuçlu bir oyun son 5 maçta hep kırmızı kart gördük , eksik oynadık istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Ama korkulacak bir durum yok, daha 19 maç var .
 
Bölgesel Amatör Lig`de koyduğunuz hedeften bir sapma var mı?
Hayır yok. Çenesuyu Plajyoluspor bir üst lige çıkacaktır. Göreve gelirken koylduğumuz bu hedefe er yada geç ulaşacağız. Belki bu sezon olmayabilir. Deneyimsizliklerimiz yüzünden bazı hatalar yaptık. Bu sezon hedefimize ulaşamasakta gelecek sezon mutlaka profesyonel lige çıkacağız.
 
İzmit Belediyesi`nin bayan futbol şubesini kapatmasının ardından milli futbolculara kapılarınızı açtınız. Nevzat Doğan bu tutumunuzdan ötürü size cephe almış olabilir mi?
Benim yaptığım yanlış değildi. Ben bu kentte doğdum  büyüdüm bu kentin değerlerine, çocuklarına sahip çıkmak benim asil görevim. Gençliğe hizmet vatana hizmettir diye görüyorum. Bu sebeplerden dolayı ben kız takımına sahip çıktım. Bedeli ne olursa olsun ben buradayım. Sonuna kadar bayan takımımızı destekleyeceğim.
 
Spor kamuoyuna vermek istediğiniz son mesaj nedir?
Spor kamuoyuna tek bir şey söylemek istiyorum: ``Bana dokunmayan yılan bin yaşasın`` zihniyetinde olmayın spor kardeşliktir, birliktir, sevgidir, saygıdır.
 
Çenesuyu Plajyoluspor`da ufukta kongre var mı?
Evet kongre düşünüyoruz. Bazı yorulan yıpranan arkadaşlarımızın yerine yeni arkadaşlarımızla devam edeceğiz.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ