KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Öztaş ve Derince kulüpleri bir araya geldi
Öztaş ve Derince kulüpleri bir araya geldi
Amatör Futbol
07 Kasım 2009 Cumartesi 17:10
  • 1337
  • 2

Öztaş ve Derince kulüpleri bir araya geldi

Geçtiğimiz günlerde Kocaelispor Altyapı Koordinatörü görevine getirilen Necip Öztaş’ın altyapıyı güçlendirmek için yaptığı toplantısı devam ediyor

 İlk durak olarak İzmit bölgesi amatör kulüpleri ile toplantı yapan necip Öztaş, önceki akşam da Derince bölgesi takımları ile toplantı düzenledi.

İkinci durak Derince
Osman Nuri Yaman ve yönetimi tarafından Kocaelispor Altyapı Koordinatörlüğü görevine 3 yıl sözleşmeli gelen ilimizin yetiştirdiği tecrübeli antrenör Necip Öztaş, altyapıyı güçlendirmek için başlattığı amatör kulüplerle toplantı serisine önceki akşam devam etti. İlk toplantısını yaklaşık bir hafta önce İzmit bölgesi amatör kulüpleri ile Amatör Evi`nde bir araya gelmişti. Önceki akşam ise Derince Belediyespor Tesisleri`nde Derince bölgesi amatör kulüp temsilcileri ile toplandı.

İlk toplantıdan kalabalıktı
İlk toplantısını İzmit Bölgesi amatör kulüpleri temsilcileri ile birlikte Hasan Doğan Amatör Evi`nde yapan Necip Öztaş`ın ikinci toplantısı Derince bölgesi amatör futbol kulüpleri için gerçekleşti. İlk toplantıya nazaran önceki akşam yapılan toplantıya daha fazla rehavet gösteren kulüp temsilcileri, Necip Öztaş`ın yeni görevini kutlayarak gelecekteki projeleri hakkında bilgi edindi. Yapılan toplantıya Derince bölgesinde bulunan tüm takım temsilcileri katıldı.

Kulüp temsilcileri ilgisiz kalmadı
Toplantıya Kocaelispor Altyapıdan Sorumlu Yöneticisi Yüksel Gümüş`de katıldı. Amatör kulüplerden Derince Belediyespor Genel Koordinatörü Şeref Bayraktar, Çınarlıspor Başkanı Hikmet Tufanlı, Derince Gençlerbirliği Başkanı Sait Topal, Yavuzspor Yöneticisi Haluk Kaya, Derince Birlikspor Başkanı Cevat Aygün ile Antrenör Şaban Eraslan, Bekirderespor Antrenörü Güngör Açıkgöz, Yeşilovaspor Antrenörü İsmail Kovancı ve Derince Belediyespor Altyapı Antrenörleri katıldı.

Kulübün altyapısı temeli yok
Kocaelispor Başkanı Osman Nuri Yaman ve yönetimi ile göreve gelmeden önce masaya oturduklarını ve 3 yıllığına bu göreve geldiğini söyleyen Necip Öztaş, kulüplerin geneline bakıldığında altyapıya önem veren sayılı kulüplerin olduğunu, buna paralel olarak altyapının çok fazla sorumluluk istediğini savundu. Geldikleri görevin manevi anlamda çok büyük bir ağırlığının olduğunu söyleyen Necip Öztaş kulübün altyapı temelinin olmadığını, ilk iş olarak altyapının temelini atmak olduğunu belirtti.

Güçlü bir altyapı için çabalıyoruz
Altyapıya temel atma çabası içinde olduklarını söyleyen Necip Öztaş “Kocaelispor`un altyapısı tam anlamı ile bitmiş durumda. Bu altyapıyı tekrar eski gücüne kazandırmak bir çırpıda olacak iş değil.  Sağlam bir altyapı oluşturmak için en az 5 seneye ihtiyacımız var. Fakat bizim bu kadar uzun bir zamanımız yok. Sonuçta yaptığım anlaşma itibari ile yönetim ile 3 yıllık anlaşmam var. Zamanımızın kısıtlı olması çalışmamamızı gerektirmez” dedi.

Memur zihniyeti ile bu iş olmaz
Kocaelispor`da altyapının tamamen bittiğini söyleyen Necip Öztaş “Altyapıyı eski gücüne döndürmek için çok fazla çalışmamız gerekiyor. Bunun içinde gerekirse gecemizi gündüzümüze katmamız gerekecek. Eğer bu işi memur zihniyeti ile yapmaya kalkarsak, bu görevi kabul etmemizin hiçbir anlamı kalmaz. Sonuçta hepimiz Kocaelisporluyuz. Bu takımı tekrar diriltmek için iyi ya da kötü çaba sarf edelim ki, hiç değilse vicdanımız rahat olsun” şeklinde konuştu.

Bucaspor kadar değiliz
Önceki akşam yapılan toplantıya katılan Bekirderespor Antrenörü Güngör Açıkgöz 88-89 sezonunda Bucaspor`da forma giydiği yıllarda kulübün altyapıya daha fazla önem vermeye başladığını, günümüzde ise altyapıda yakaladığı sayısız başarıların kıskanılacak derecede olduğunu söyledi. Bucaspor`un ilçe takımı olmasına rağmen gelişebilmesi, buna nazaran sanayi bakımından zengin, hem de il takımı olan Kocaelispor`un can çekişen yapısına anlam veremediğini söyledi.

Altyapıyı tekrar kanacağız
Toplantıya katılan Kocaelispor Altyapıdan Sorumlu Yöneticisi Yüksel Gümüş altyapıyı tekrar kazanmak için çaba sarf ettiklerini, fakat bu işi amatör spor kulüplerinin de yardımı ile bu işin altından kalkabileceklerini söyledi. Kocaelispor`un altyapısını tekrar kazanmak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Yüksel Gümüş “Görevde fazla kalamasak da, altyapının tekrar oluşumu için temel hazırlama çabası içerisinde olmamız gerekir” şeklinde konuştu
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ