KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sağlık skandalı
Sağlık skandalı
Amatör Futbol
18 Ekim 2009 Pazar 17:05
  • 1546
  • 1

Sağlık skandalı

Vinsan Stadı’nda oynanan KBB Kağıtspor, Ç.Plajyolu karşılaşmasına sağlık adına skandal işlenirken, iş ahlakı da ön plana çıktı.

Kocaeli  Amatör Süper Küme  A grubunun  Vinsan Stdaı`nda oynanan KBB Kağıtspor – Ç.Plajyolu karşılaşmasında tüm tribünlerinden dikkatinden kaçmayan sağlık skandalı yaşandı. Vinsan Stadı`nda KBB  Kağıtspor ile Ç. Plajyolu maçında görev yapan sağlık memuru Mehmet Kaya, saha içinde sakatlanan her iki takımın futbolcularına poşet içinde taşıdığı sağlık malzemeleri ile tedavi etmeye çalışması hem çok komik hem de trajik durum yarattı. Sağlık memuru,  iş olsun anlayışı ile saha içinde görev alırken, yılların emektarı Kocaelispor`un eski masörü ve halen KBB Kağıtspor`un masörü olarak görev yapan Hasan Yücel, elinde  çantası ile sakatlanan futbolcuya ilk müdahaleyi yapmak için kan ter içinde kaldı. Saha içinde yaşanan bu olay KASKF`na , Tertip Komitesine, İl Sağlık Müdürlüğü`ne, kısaca amatörün sağlığı ile ilgilenen kim varsa ithaf olunur.  Güvenlik gelmedi diye karşılaşmaları oynatmayan hakemlerimiz, elinde poşet ile sağlık müdahalesi yapmak isteyenleri görmemezlikten gelemez. Sağlığın içe sayılmasını anlamak mümkün değil. Spor`un gerçek amacı sağlıklı nesiller yetiştirmekse önce sağlığa gerekli önem verilmeli. Elinde poşet ile spor yapmak isteyen genç fidanlara sağlık müdahalesi yapılması ayıptır ayıp. Yaptığı işi ciddiye almamak ise iş ahlakı ile hiç bağdaşmamaktadır.  Ununu elemiş, eleğini asmış, Hasan Yücel hala iş ahlakı ile yanıp, tutuşuyorsa, poşet ile sağlık hizmeti vermeye çalışan sağlık memuru da onu oraya atayanlarda son derece ciddi düşünleri gerekmektedir. Sağlık sizin düşündüğünüz gibi de ucuz değildir. Olmamalıdır.
 

Sağlık skandalı-1
Sağlık skandallarına bir yenisi de Dilovası`nda eklendi.
Dilovası Stadı`nda oynanan Dilovası Belediyespor, Çubukluspor maçında traji komik ama bir o kadar da ürkütücü olaylar sahnelendi.
Kavga gürültü, kan yoktu. Fakat ölümle pençeleşen futbolcu jvardı saha ortasında.
Çubukluspor`un tecrübeli f utbolcusu Kaya, rakibi ile girdiği ikili mücadelede kaburgalarına darbe aldı.
Acılar içinde yerde kalan futbolcu kenardan yardım gelmesini beklerken, bu beklentilerin boş olduğu çıktı ortaya.
Futbolcu arkadaşlarının da yapabileceği bir şey yoktu. Sağlıkçı sorunu yine bir kez daha kendisini gösterdi.
Kaya`nın kaburgalarına su dökerek acısı dindirilmeye çalışıldı.
112`den ambulans istendi.
20 dakika geçmesine rağmen ambulans Dilovası Stadı`na ulaşamadı. Dilovası ilçesinin belediyesinde bile ambulans bulunmuyor.
Olanlar bunlarla ibaret değildi.
KASKF başkanı Murat Aydın`a ulaşıldı. Aydın bulunduğu yerden 112`yi aradı ambulans gitmesi için yardım istedi.
Ambulans Dilovası Stadı`na geldi. Staın önüne yapılan büyük bir kasisten zorla stada girdi. Sakatlanan Kaya alel acele ambulansa bindirildi. Statdan çıkarken yüksek kasise takıman ambulans askıda kaldı.
Üst üste gelen bu talihsizlikler devam ederken Kaya acılar içinde kıvranmaya devam ediyordu.
Doktorlar tecrübeli futbolcunun acısının dinmesi için iğne yapmakla yetiniyordu.
Bu traji komik olay şunu gösterdi.
İlimizde sağlık skandalı yıllar geçsede bitmeyecek.
Statlarımızda bu tip üzücü olayları izleyip üzülmekten başka bir şey yapamayacağız.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ