KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Şirinsulhiye Stadı yağmalandı
Şirinsulhiye Stadı yağmalandı
Amatör Futbol
15 Aralık 2012 Cumartesi 00:03
  • 1927
  • 2

Şirinsulhiye Stadı yağmalandı

Kartepe ilçesine bağlı Şirinsulhiye’ye ait Stadın tribünleri yağmalandı. Tribün demirlerinin kesilerek satıldığı ortaya çıktı. Bir kısmı sökülen tribünlerde koltuklarda söküldü
YILLARCA ATIL KALDI
Şirinsulhiye Stadı yıllarca Derbent, Şirinsulhiye, Nusretiye ve Balabanspor`un müsabakalarına ev sahipliği yaptı. Takımlar bu statta zaman zaman antrenmanlarını gerçekleştirdi. Derbent Stadı`nın yapılmasıyla atıl durumda kalan stat, iddialara göre bakımsızlığın yanı sıra ilgisizliğin sonucunda yağmalandı. Şirinsulhiye Stadı`nın tribün demirleri kimliği belirsiz kişilerce oksijen kaynağıyla kesilerek satılmak istendi. 
 

KİMSE İLGİLENMİYOR
Şirinsulhiyespor Kulübü eski Başkanı ve KASKF Yönetim Kurulu üyesi Hasan Cebeci`nin kişisel gayretleri tarafından yaptırılan ve yapımının tamamlanmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü`ne devredilen Şirinsulhiye Stadı, Derbent Stadı`nın yapılmasının ardından hiç kullanılmadı. Spor il müdürlüğünün de unuttuğu ve şuan atıl durumda bulunan stadın durumu bugün içler acısı. 
 

SORULAR CEVAP BEKLİYOR
Şimdi soruyoruz; Şirinsulhiye Stadı`nda neler yaşanıyor? Tribünleri oluşturan iskeletin kesilmesi ve akıbetiyle ilgili kimin bilgisi var? Kesilen demirlere ne oldu? Şirinsulhiye tribünleri kamu malı ve demir baş olarak görülüyor. Tribünler neden kesildi ve kesilen demirler nereye götürüldü? Demirler kimseye sorulmadan satılabilir mi? Bu konu hakkında soruşturma başlatıldı mı? Bir kamyon demir satıldıysa parası ne oldu? Bu soruların cevaplarını konuyla ilgisi olan bir yetkiliden duymak, spor kamuoyunun hakkı. 
 

CEBECİ ŞOK OLDU
Şirinsulhiyespor Kulübü eski Başkanı ve KASKF Yönetim Kurulu üyesi Hasan Cebeci`ye ulaşıp konu hakkında bilgisi olup olmadığını sorduk. Cebeci, olayı duyduğunda şehir dışında olduğunu ve şok olduğunu söyledi. Olay ilgili bilginin kendisine telefonla iletildiğini ifade eden Cebeci, sahanın yapımında büyük emeği olduğunu, böyle bir olayın gerçekleşmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Şimdi spor kamuoyu ve yetkililer, stadın tribün demirlerine ne olduğu sorusunun cevabını merakla bekliyor.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ