KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Spormen Lig’de imzalar atıldı
Spormen Lig’de imzalar atıldı
Amatör Futbol
07 Kasım 2012 Çarşamba 16:12
  • 1024
  • 2

Spormen Lig’de imzalar atıldı

Kocaeli’de ve Türkiye’de büyük bir yankı uyandıran Sportmen Lig için Hasan Doğan Amatör Evinde bir araya gelindi

Spormen Ligi`nin sponsoru olan Çolakoğlu İnşaat ve Mermer Sanayi Yönetim kurulu başkanı Halil Çolak ve KASKF Başkanı Murat Aydın bir yıllık anlaşma yaparak imza töreniyle ligi resmileştirdi

 

RESMİYETE DÖKÜLDÜ
Amatör Spor Kulüplerinde desteklemek ve olayları engellemek amaçlı olarak yapılan spormenligi Hasan Doğan Amatör Evi`nde yapılan toplantı ile resmileştirildi. Uzun bir çalışma sonrasında İlimizde ve Türkiye`de ilk kez düzenlenen spormenligine sponsor olan Çolakoğlu İnşaat ve Mermer Sanayi Yönetim kurulu başkanı Halil Çolak ve KASKF Başkanı Murat Aydın resmi imzayı birlikte attı. İmza törenine Futbol il temsilcisi Mithat Ağa, centilmenlig komite üyesi Fatih Sarımert, Fahrettin Arslan ve Münacettin Bulucu`da hazır bulundu. Bu yıl Amatör Süper Lig ve 1.Amatör Kümeyi kapsayan spormenlig`inin ödülü 41bin TL olacak.
 
TÜRKİYE`DE ÖRNEK OLACAK
Hasan Doğan Amatör Evi`nde bu yıl ilk kez düzenlenen spormenligi anlaşması sonrasında KASKF Başkanı Murat Aydın kısa bir konuşma yaptı. Aydın, “Uzun bir çalışma sonrası ortaya çıkardığımız “Spormenligi son aşamasına bu akşam itibariyle geldik. Büyük bir ekip çalışması sonrası Amatör Kulüplerimize bir katkımız olsun istedik. Bunun içinde Spormenlig çalışmalarını yaptık. Başarılı da olduk. Bu konuda bizlere destek olan Mermer Sanayi Yönetim Kurulu başkanı Halil Çolak, bize destek vereceğini söyledi. Bundan mutlu oldum. Bu spormenlig`de başarılı olacağız. İlk kez yapılan bir çalışmada Türkiye`ye örnek bir il olacağız. Çolakoğlu Mermer, olarak amatör spora büyük destekler vermiştir. Bundan sonra da verecektir” dedi.
 
BEN KENDİMİ MECBUR HİSSETTİM
Spormen Lig`e sponsor olan Çolakoğlu Mermer Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Çolak`ta kısa bir değerlendirme yaptı. Çolak, “Kocaeli`nde bir çalışan kobi olarak, kendimi spora adamış biriyim. Kocaeli`de İş hayatımı sürdürüyorum. Ailem ile birlikte Kocaeli`de yaşıyorum. Bu benim için önemli olduğu kadar Kocaeli`de yapılan amatör sporları karşı çok duyarlı biriyim. Ayrıca KASKF olarak amatör sporlara büyük emek veriyor. Bir şeylerin en iyi duruma gelmesi için çalışıyorlar. Amatör Spor Kulüplerini büyük yardımları olmuştur. Amatörlere benimde katkım olsun istedim.  Bundan dolayı spormenligine sponsor olmayı düşündüm. Ben kendim teklif verdim. Kocaeli`de şirket olarak para kazanıyorum. Burda yaşıyorum. Benimde burada Amatör spor`a bir yardımım olsun istedim” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ