KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Süper amatör kümede heyecan devam ediyor
Süper amatör kümede heyecan devam ediyor
Amatör Futbol
07 Aralık 2009 Pazartesi 14:52
  • 1983
  • 1

Süper amatör kümede heyecan devam ediyor

Süper amatör kümede hafta sonu oynana müsabakalar ile heyecan devam ederken A grubunda oynana müsabakalar sonucunda KBŞ.Kağıt spor liderliğini devam ettirdi. B Grubunda Balaban spor mağlup olunca grubun yeni lideri D.Kale oldu.

Ç.Plajyolu derbiyi kazandı

Süper amatör kümenin önemli müsabasında Ç.Plajyolu  şampiyonluk adaylarından Suadiye sporu 2-1 yenerek zirvede büyük avantaj yakaladı. Ç.Plajyolu son haftalardaki başarılı çıkışını Suadiye spor karşısında devam ettirdi. .


A Grubunda haftanın takımı

Ç.Plajyolu

Haftanın Futbolcusu
Onur  (Ç.Plajyolu)

Haftanın Antrenörü
Murat Son  (Ç.Plajyolu)

Haftanın Hakemi
Selim Akman

Gol Krallığı
8.Gol Atanlar
Sevgin  (KBŞ.Kağıt spor)
7.Gol Atanlar
Serkan Başol (Kandıra BLD)
6.Gol Atanlar
Ömer (Kartepe BLD)
Ferhat Çiçek (Derince BLD)
5.Gol Atanlar
Semih (Ç.Plaj yolu)
Taner  (Kullar Yıldız)
4.Gol Atanlar
İsmail     (Şekerpınar)
Atilla (KBŞ.Kağıt spor)
İsmail  (Maşukiye)
Mehmet (Şekerpınar)

Haftanın Maçları: Kartepe BLD (Bay), Kullar Yıldız-Maşukiye, Suadiye-Şekerpınar, Derbent-Ç.Plajyolu, Mustafapaşa-Kandıra BLD, Derince BLD-KBŞ.Kağıt spor

Toplu Sonuçlar: Maşukiye (Bay), Kartepe BLD-Derince BLD: 0-9, KBŞ.Kağıt spor-Mustafapaşa: 2-0, Kandıra BLD-Derbent spor: 5-2, Ç.Plajyolu-Suadiye: 2-1, Şekerpınar-Kullar Yıldız: 2-2

Altın Karma

Onur  (Ç.Plajyolu)
Serkan  (Kandıra BLD)
Cem  (Ç.Plajyolu)
Volkan  (Şekerpınar)
Dilaver (Derince BLD)
Atilla  (KBŞ.Kağıt spor)
Serkan Başol (Kandıra BLD)
Semih  (Ç.Plajyolu)
Engin  (KBŞ.Kağıt spor)
Ali  (Kullar Yıldız)
Ferhat  (Derince BLD)


Kartepe-Derince BLD

Süper amatör küme A grubunda takım içinde yaşanan olumsuzluklar içinde Derince Belediye karşısında kendi sahalarında 9-0 mağlup olan Karteğe Belediye bu mağlubiyeti ile kafalarda olumsuzluklar yaşanmasını sağladı. Derince Belediye bu galibiyeti ile şampiyonluk yarışında var olduğunu gösterdi.


KBŞ.Kağıt-Mustafapaşa

Süper amatör küme A grubunun lideri Kocaeli Büyük Şehir Belediye Kağıt spor kendi sahasında Mustafapaşa karşısında 2-0 galibiyeti ile grupta liderliğini devam ettirdi. Mustafapaşa bu mağlubiyet ile küme düşme sıkıntısını yakından hissetmeye başladı.


Kandıra BLD-Derbent spor

Kandıra Belediye son haftalardaki başarılı çıkışına Derbent karşısında devam ederek elde ettiği galibiyet ile ilk bş için kendine avantaj sağladı. Derbent spor bu mağlubiyet ile grupta son sıraya demir atarak küme düşme sıkıntısını çok yakından hissetmeye başladı.


Ç.Plajyolu-Suadiye

Süper amatör küme A grubunda şampiyonluk iddiası içinnde olan iki takımın müsabakasını 2-1 kazanan Ç.Plajyolu şampiyonluk yolunda avantaj yakaladı. Suadiye spor son mağlubiyeti ile düşüşüne devam eden ekip oldu.


Şekerpınar-Ç.Plajyolu

Süper amatör küme A grubunda ilk beş mücadelesi yapan Şekerpınar spor kendi sahasında oynadığı Kullar Yıldız müsabakasında sahada 9 kişi kalmasına rağmen son dakikalarda beraberliği kurtarak ilk beş iddiasını devam ettirdi. Kullar Yıldız deplasmanda aldığı bir puan ile kümede kalma yolunda ümitlenen ekip oldu.

 

Yavuz spor zoru başardı

Süper amatör küme B grubunda mücadele eden Yavuz spor geçen hafta kendi sahasında grubun lideri Balaban sporu konuk etti. Yavuz spor başarılı bir oyun sonucunda müsabakayı 1-0 kazanarak ilk beş şansını yakalayan ekip oldu.

B Grubu Haftanın takımı
Yavuz spor

Haftanın Futbolcu
Çağlayan  (Yavuz spor)

Haftanın Antrenörü
Murat Öztürk  (Yavuz spor)

Haftanın Hakemi
Selçuk Öklü

Gol Krallığı

7 Gol Atanlar
Bünyamin (Balaban spor)
6.Gol Atanlar
İdris     (Çayırova BLD)
5.Gol  Atanlar
Sosa  (Balaban spor)
Cihat  (D.Kale)
Selim (K.Çay spor)
4.Gol Atanlar
Gökhan  (Yavuz spor)
F.Şanbay (Yeniköy)
Birol (Çayırova BLD)
3.Gol Atanlar
Uğur  (Balaban spor)
Erkin (Hereke Yıldız)
Umut (Balaban spor)
Yusuf     (D.Kale)
2.Gol Atanlar
Hüseyin  (Yavuz spor)
Okan       (D.Kale)

Haftanın Maçları: İH.Doğan (Bay), Bekirdere-Hereke Yıldız,Yeniköy-Uzuntarla, Çayırova BLD-Uzunçiftlik, Balaban spor-D.Kale, K.Çay spor-Yavuz spor

Toplu Sonuçlar: Hereke Yıldız (Bay), İhsaniye Doğan-K.Çay spor: 1-0, Yavuz spor-Balaban spor: 1-0, D.Kale-Çayırova BLD: 2-1, Uzunçiftlik-Yeniköy: 1-5, Uzuntarla spor-Bekirdere: 1-4


B Grubu Altın Karma
İsmail  (Yavuz spor)
Aykut  (Bekirdere)
Çağlayan (Yavuz spor)
Ali Kemal (Yeniköy)
Şafak  (D.Kale)
Çağrı  (Yavuz spor)
Arda  (Bekirdere)
Şenol  (İH.Doğan)
Okan  (D.Kale)
Celal  (İH.Doğan)
Onur  (Yeniköy)


İH.Doğan-K.Çay spor

Süper amatör küme B grubunun kritik müsabakasını kendi sahasında 1-0 kazanan İhsaniye Doğan spor aldığı galibiyet ile ilk beş iddiasını güçlendirdi. Karadeniz Çay spor son mağlubiyeti ile grupta 16 puanla üçüncü sırada yer alan ekip ilerleyen haftalar için kırmızı ışık yakmaya başladı.


Yavuz spor-Balaban spor

Süper amatör kümenin en büyük sürprizini gerçekleştiren ekip Yavuz spor oldu. Yavuz spor geçen hafta kendi sahasında lider Balaban sporu 1-0 yenerek rakibini liderlikten indirip kendinide ilk beş için avantajlı duruma getirdi. Balaban spor son haftalardaki düşüşüne devam etti.


D.Kale-Çayırova BLD

Darıca Kale spor ligde oynadığı her müsabakada başarılı futbolun meyvesini geçen hafta Çayırova Belediye 2-1 yenerek Süper amatör küme B grubunun yeni lideri olarak aldı. Çayırova Belediye son aldığı mağlubiyet ile ilk beş şansını sıkıntıya soktu.


Uzuntarla-Bekirdere

Süper amatör küme B grubunda düşme hattının en önemli müsabakasında Bekirdere spor deplasmanda Uzuntarla sporu 4-1 yenerek düşme hattının üzerine çıkan ekip oldu. Uzuntarla spor rakibine mağlup olarak yine düşme hattının içinde yer aldı. Uzuntarla spor için sıkıntılı günler yeniden başladı.


Uzunçiftlik-Yeniköy

İki takım açısından çok önemli olan karşılaşmayı 5-1 kazanan Yeniköy düşme hattının üzerine çıkarak ilerleyen haftalarda ilk beş için umutlanan ekip oldu. Uzunçiftlik spor için ligin ilk yarısı tamamlanmadan küme düşme potasında yalnız kalan ekip oldu. Uzunçiftlik spor için karanlık zor günler başladı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ