KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Süt Çocukları sahaya indi
Süt Çocukları sahaya indi
Amatör Futbol
20 Ekim 2009 Salı 14:11
  • 2188
  • 0

Süt Çocukları sahaya indi

İzmit, Derince ve Körfez’den toplam 72 İlköğretim Okulunun mücadele edeceği ve yaklaşık bir ay sürecek olan Süt Çocukları Futbol Şenliği Derince’de başladı

Protokol ilgi gösterdi
Derince Kardeşler Çim Halı Saha Tesisleri`nde gerçekleştirilen organizasyonun açılış maçı Derince Turgut Reis ve Abidin Pak İlköğretim Okulları arasında oynandı. Açılış maçına Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar, Derince İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Paşa Yıldız, Demirspor Kulübü Başkanı Serdar Görür ve 2. Başkan Münir Kobilay, Kocaelispor Altyapı Koordinatörü Necip Öztaş ve tertim komitesi üyeleri katıldı.


Başlama vuruşunu Alemdar yaptı

Açılış maçı öncesinde Turgut Reis, Abidin Pak ve bir sonraki maçta oynayacak olan Huriye Pak İlköğretim Okulu futbolcuları ile açılışa katılan protokol birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Organizasyonun açılış maçının başlama vuruşunu Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar her iki takımın kaptanlarıyla birlikte yaptı.


9`arlı 8 Grup

Demirspor kulübünün düzenlediği ve Kocaeli genelinden birçok kişi ve kurumun sponsor olarak desteklediği turnuvaya Derince ve Körfez ilçeden 18`er ve İzmit`ten de 36 olmak üzere toplam 72 İlköğretim Okulu katılıyor. 9`arlı ikişer grubun yer aldığı Derince ve Körfez ilçe gruplarının maçları Pazartesi ve Salı, 9`arlı dört grubun yer aldığı İzmit grubunun maçları ise Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacak.


Derince Belediyesinden 1500 Süt

Süt Çocukları Futbol Şenliği`ne sponsor olan 20`ye yakın kişi ve kurum, oyuncuların giyeceği formaların dikimi için katkıda bulunurken, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar da maçlardan sonra oyunculara dağıtılmak üzere 1500 adet sütle organizasyona katkıda bulunuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ