KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
U-17 kuraları çekildi
U-17 kuraları çekildi
Amatör Futbol
24 Ekim 2009 Cumartesi 14:34
  • 2723
  • 5

U-17 kuraları çekildi

U-17 Ligi’nde mücadele edecek 76 kulüpten 37 takım temsilcisinin katıldığı kura çekimi zor da olsa gerçekleştirildi. Tansiyonun yükseldiği anlarda KASKF Başkanı Murat Aydın araya girerek tartışmaların büyümemesi için çaba harcadı

76 takım mücadele edecek
Bölgesel olarak oynanacak olan U-17 Ligi`nde toplam 76 takım mücadele edecek.  U-17 ligi, İzmit Merkez, Gebze, Körfez, Derince, Gölcük, Başiskele, Karamürsel ve Kartepe adı altında 8 bölgeden  oluşturuldu. Kandıra,  İzmit Merkez  grubuna alınırken, Derince`de grupların oluşmasında İzmit Merkez grubunda yer aldı.  İzmit Merkez grubunda mücadele edecek olan 22 takım,  7-7 ve 8`liolmak üzere 3 grupta kozlarını paylaşacak.
 

İlk ikiler play-off`a çıkacak
Gebze grubunda yer alan 21 takımda 7`şerli 3 grupta mücadele edecek. Karamürsel, Gölcük ve Başiskele bölgesinde bulunan 19 takım 6-6 ve 7`li 3 grupta mücadele edecek. Körfez bölgesindeki 7 takım tek grupta, Kartepe bölgesinden katılan 7 takımda yine tek grupta mücadele edecekler. Toplam 11 grupta 76 takım çift devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar Play-Off oynama hakkı kazanacak.
 

Kura çekimi yapıldı
Play – Off`a kalacak olan 22 takım, 5-5-6-6`lı olmak üzere 4 grupta mücadele edecek. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak olan Play-Off gruplarında şampiyon olan takımlar ilimizi Türkiye Şampiyonası`nda temsil edecek. Play- Off`ta takımların grupları kura ile belirlenirken, gruplarda kura sıralamasına göre ev sahibi olan takımlar kendi evinde oynayacak. U-17 liginin 7 Kasım tarihi`nde başlayacağı da açıklandı. 
 

Ciddiyet ön plandaydı
U-17 Amatör Küme kura çekimleri önceki akşam Amatör Evi`nde gerçekleştirildi. 76 takımın katıldığı ligde kura çekimine 37 takımın temsilcisinin katılması, takımların lige verdiği önemi ortaya koyarken, KASKF`ın ve Tertip Komitesi`nin ciddiyeti, amatöre verdiği önem yöneticilere adeta ders niteliğindeydi. Özellikle Karamürsel Bölgesi takımlarının kura çekimine katılmaması dikkat çekerken, Karamürsel, Gölcük ve Başiskele gruplarındaki takımların temsilcileri, gruplarının kura ile torbadan belirlenmesi talebinde bulundular.
 

Aydın ikna etmeye çalıştı
Karamürsel, Gölcük ve Başiskele takımlarının temsilcileri, kura çekimine itiraz ederek, kendi aralarında toplantı yapmak amacıyla, Tertip Komitesi`nden 5 dakika süre istedi. Kendi aralarında yaptıkları toplantı sonrası, Karamürsel, Gölcük ve Başiskele takımları, kendi gruplarının kura çekimlerinin torbadan kura ile çekilmesi kararı aldılar. Aldıkları kararlarını Tertip Komitesine ileten temsilcileri ikna etmek KASKF Başkanı Murat Aydın`a düştü.
 

Karara uyum sağlandı
KASKF Başkanı Murat Aydın, amaçlarının takımların maçlarının çakışmaması olduğuna dikkat çekerek, “Ligde değişik gruplarda mücadele eden takımlarımız var. Bu takımlarımızda forma giyen sporcularımız değişik kategorilerde de mücadele ediyorlar. Maçların aynı güne gelme ihtimali son derece yüksek. Böyle olduğunda da maç günü değişikliği için bize gelmeyin. Kararı şimdi siz verin` şeklinde konuştu. Karamürsel, Gölcük ve Başiskele temsilcileri de Tertip Komitesi`nin kararına uyum sağlanması ardından kura çekimleri gerçekleştirildi.
 

U-17 Ligi önemseniyor
U -17 Amatör Küme grupları önceki akşam Amatör Evi`nde yapılan kura çekimi sonrası belirlendi. Amatör Evinde gerçekleşen kura çekiminde konuşan KASK Başkanı Murat Aydın, “ U-17 Ligi`ni gerçek anlamda çok önemsiyoruz. Profesyonelliğe ilk adım olarak gördüğümüz ligin zorluk ve sıkıntılarını biliyoruz. Her şeye rağmen bu sezon ligden çekilme olaylarını yaşamak istemiyoruz. Sporcuların gelişmesi anlamı taşıyan ligimiz herkese hayırlı olsun` dedi.
 

Dört takım şampiyon olacak
76 takımın mücadele edeceği ligden 4 takımın şampiyonluk ipini göğüsleyeceğine dikkat çeken Aydın, “ Uzun bir maraton sonunda 4 takımımız şampiyonluk ipini göğüsleyecek. Şampiyon olan takımlarımızda ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek. Şampiyon olacak takımlarımızdan bu yıl yarı final ve final oynamalarını bekliyoruz. U-17`de Türkiye şampiyonluğunu Kocaeli olarak kazanarak amatörün kalbinin Kocaeli`nde attığını gösterelim` şeklinde konuştu.
 

Öztaş kura çekimine katıldı
Amatör Evi`nde yapılan U-17 kura çekimlerini takip eden Kocaelispor`un alt yapı sorumlusu Necip Öztaş`ta  yaptığı konuşmasında  Kocaelispor`un alt yapı mutfağının amatörler olduğuna dikkat çekerek, “ Kocaelispor`un alt yapısı amatördür. 12 ilçemizi dolaşarak tek tek takımlarımızın yönetici ve teknik heyetleri ile görüşeceğim. Önerileri, şikayetleri dinleyeceğim. Kocaelispor`un gerçek anlamda alt yapısının amatörler olduğunu anlatacağım, destek isteyeceğim` dedi.


Torpil yapmak gerilerde kaldı

Kocaelispor`da torpil döneminin artık geride kalacağına vurgu yapan Öztaş, “ Geçmiş yıllarda toprak sahalardan Türkiye`ye yıldızlar yetişiyordu. Şimdi, pırıl pırıl sahalar var. Teknik adamlarımız çoğaldı. İleriye gideceğimize, geriye gittik. Demek ki eksiklik bizde. Geleceğin Kocaelispor`u için en iyi kimse onları tespit ederek kadromuza katacağız. Torpille adam alma, torpille adam oynatma dönemi artık geride kaldı. `  şeklinde konuştu.U-17 GRUPLARI
A GRUBU

1- DERİNCE G.B
2- KYÖDSPOR
3- BEKİRDERESPOR
4- ÇUBUKLUSPOR
5- YAVUZSPOR
6- BAĞÇEŞMESPOR
7- DEMİRSPOR
8- B. BAŞARANSPOR

 

B GRUBU
1- DERİNCE BİRLİK
2- B.B.KAĞIT
3- KANDIRA G.B.BLD
4- DERİNCE BLD
5- ÜÇYOLDOĞU
6- Ç. PLAJYOLU
7- ALİKAHYA BLD

 

 

C GRUBU
1- Y. SERDAR
2- İZMİT BLD
3- ŞİRİNTEPE
4- KOCAELİSPOR
5- TEKSPOR
6- MAP KAVAKLI
7- YEŞİLOVA

 

D GRUBU
1- ŞİRİNSPOR
2- UZUNÇİFTLİK
3- MAŞUKİYESPOR
4- A.ORG. SANAYİ
5- B.DERBENTSPOR
6- SUADİYE BLD
7- KARTEPE BLD


 

E GRUBU
1- KİRAZLIYALI
2- KÖRFEZ BLD
3- K.BLD.HEREKE YILDIZ
4- YARIMCASPOR
5- KÖRFEZ HEREKE
6- 95 EVLER FATİH
7- Y.Y.BARBAROS

 

F GRUBU
1- GEBZE BALKAN
2- ARAPÇEŞMESPOR
3- ÇAYIROVA BLD
4- SULTAN ORHANSPOR
5- DARICA MARMARA
6- DARICA KALESPOR
7- KARADENİZ ÇAY


 

G GRUBU
1- G. BEYLİKBAĞI
2- G. KARADENİZ
3- Ç.ŞEKERPINAR G.B
4- MOLLAFENARİ
5- ZAFERSPOR
6- G. TAYFUN
7- MUSTAFAPAŞA

 

H GRUBU
1- DARICA G.B
2- G.MUHALLİM. GENÇ
3- Ç.SERHATSPOR
4- TRAKYASPOR
5- G.BEŞKÖY G.B
6- ÇAYIROVASPOR
7- G.BALÇIKKÖYÜ


K GRUBU
1- HARB-İŞ
2- İ. DOĞAN
3- BAHÇECİK
4- İHSANİYE
5- K.BARBAROS
6- AND. YENİKÖY


L GRUBU

1- KULLAR YILDIZ
2- GÖLCÜK İ.Y
3- KARAMÜRSEL
4- BAŞİSKELE BLD
5- ÇAMÇUKURSPOR
6- DEĞİRMENDERESPOR

 

M GRUBU
1- KARAMÜRSEL İ.Y
2- GÖLCÜKSPOR
3- EREĞLİ BLD
4- G. ŞİRİNKÖY
5- YUVACIKSPOR
6- KAVAKLISPOR
7- G.A.GENÇLİK

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ