KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
U-17 Ligi'nde ilk yarı tamamlandı
U-17 Ligi'nde ilk yarı tamamlandı
Amatör Futbol
15 Aralık 2009 Salı 15:32
  • 2376
  • 0

U-17 Ligi'nde ilk yarı tamamlandı

Başladığı günden itibaren heyecanlı maçlara sahne olan Kocaeli Amatör Küme U–17 Ligi’nde geçen hafta oynanan müsabakalar ile ilk yarı karşılaşmaları tamamlandı

A ve C gruplarında kopmalar başladı
A Grubunda Demirspor ilk yarıyı en yakın rakibi KYÖD sporun beş puan önünde tamamladı. Son maçlarda lider Demirspor, Çubuklu`yu 3–0 hükmen, KYÖDspor ise Başaranspor`u 4–1 yendi. Play-Off şansı devam eden Bekirdere son maçında Derince GB 2–1 yenerek umutlarını ikinci yarıya taşıdı. C Grubunda oynadığı altı müsabakayı kazanarak grupta liderlini açık ara sürdüren ekip Kocaeli spor oldu. İzmit Belediye, MAP Kavaklı ve Tek spor ikinci yarı Play-Off şansını yakalamak için mücadele edecek.

 

B ve D Grubu`nda şampiyonluk heyecanı
B Grubunda ilk yarıyı 14 puan ile lider tamamlayan Derince Belediye ikinci yarıya rahat girmiyor. Grupta 13 puanla ikinci sırada yer alan Ç.Plajyolu, 12 puanlı Derince Birlik spor ile 10 puanlı Kandıra Belediye arasında amansız şampiyonluk yarışı devam edecek. D Grubunda 14 puanlı Uzunçiftlik spor ile Derbent spor puan, puan mücadelesine 12 puanlı Kartepe Belediyede bu iki takımı şampiyonluk yolunda zorlayacak ekip olarak gözükmektedir.

 

Körfez grubunda heyecan sürüyor
Körfez grubunda yer alan ekiplerin mücadelesinde ilk yarıda Körfez Belediye oynadığı beş maçı kazanarak bir maç esliği ile ilk yarıyı 15 puan ile lider tamamladı. Grupta 95 Evler Fatih ve Körfez Herekespor 12 puanla ikinci yarıda Körfez Belediye şampiyonluk yolunda yalnız bırakmayacak iki takım görünümünde oldular.

 

Gebze Grubu`nda kopmalar başladı
F Grubunda Çayırova Belediye ile Sultan Orhan 13 puan ve averajla ilk iki sırayı alırken bu iki ekibi zorlayacak tek Darıca Kale spor gözüküyor. G Grubunda Zaferspor oynadığı altı maçı kazanarak zirvede yalnız kalırken play-off grubu için Karadenizspor ile Mustafapaşa 12 puanda bulunuyor. H Grubunda Darıca GB oynadığı altı maçıda kazanarak liderliğini sürdürüyor. Bu ekibi 15 puanla Serhat spor taklip ediyor. Grupta üçüncü sırada yer alan Balçık Köyüspor 12 puanla play-off şansını ikinci yarıya taşıyan ekip oldu.

 

Başiskele`de heyecan dorukta
Başiskele Grubunda heyecanın doruğa çıktı. İlk yarı sonucunda K Grubunda Yeniköyspor ile Barbarosspor 16 puan ile ilk iki sırayı paylaşıyor. L Grubunda 18 puanla ilk iki sırayı paylaşan Gölcük İ.Y ve Kullar Yıldız spor takip eden 16 puanla Başiskele arasında bir takım grubu şampiyon olarak tamamlayacak. M Grubunda oynadığı altı maçı kazana Gölcükspor rakipsiz liderliğini sürdürüyor. Play-off grubu için 13 puanlı G.Şirinköy, 10 puanlı Yuvacıkspor ile 9 puanlı Ereğli spor arasında ligin ikinci yarısında amansız mücadele olacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ