KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Üniversiteli gençlerin terfi mücadelesi
Üniversiteli gençlerin terfi mücadelesi
Amatör Futbol
15 Aralık 2009 Salı 14:00
  • 770
  • 2

Üniversiteli gençlerin terfi mücadelesi

Grup müsabakalarında sergiledikleri başarılı performans sonrası eleme maçlarına terfi eden 16 takım 1. Eleme maçlarında karşı karşıya gelecek. Hiçbir hatanın telafisinin olmadığı karşılaşmalarda yenilen takım turnuvaya veda edecek

16 takım mücadele edecek
Her sene Kocaeli Üniversitesi tarafından organize edilen ve üniversite öğrencilerinin, oluşturdukları takımlarla turnuvaya katıldıkları turnuvada sona yaklaşılıyor. Mücadele ettikleri gruplarda sergiledikleri performansları ile eleme maçlarına terfi etmeyi başaran birbirinden iddialı 16 takım birbirlerine karşı galibiyet savaşı verecek. Hiçbir hatanın telafisinin olmayacağı bu karşılaşmalarda yenilen takımlar turnuvaya veda edecek.


Maçlar kıran kırana geçecek

A Grubu`nda birbirinden iddialı 3 takım ile mücadele eden ve başarılı performansı ile gruptan çıkmayı başaran Evim Mobilya, B Grubu`nu ikinci sırada tamamlayarak gruptan terfi eden KATO ile eşleşti. Öte yandan B Grubu`ndan çıkmayı başaran bir diğer takım Bigaspor ise A Grubu`ndan yükselen Vinsannazionale ile üst tura çıkma mücadelesi verecek. Bu iki maçında birbirinden heyecanlı, bir o kadar da kaliteli müsabaka olması bekleniyor.


İzlemeye değer ahenk

Turnuvanın C Grubu`nda mücadele eden ve grubu lider olarak tamamlamayı başaran Keşişler, 1. Eleme ilk maçında D Grubu`nu 2. sırada tamamlayan FC Parçaluna takımı ile eşleşti. Bu maçta favori takım olarak gösterilmesine rağmen Keşişleme zor bir maça çıkmaya hazırlanıyor. Öte yandan C Grubu`ndan 2. sırada çıkan Mavikentspor ile D Grubu`nu lider olarak tamamlayan Şirinler galibiyet için mücadele edecek.


“Hak” edenler kazanacak

Oynanacak olan 11. Eleme maçlarında hak eden takımlar yoluna devam edecek. E Grubu`ndan birinci olarak çıkmayı başaran Avukatlar, mücadele ettiği F Grubu`nda kıl payı terfi etmeyi başaran Kırmızı Şeytanlar ile kozlarını paylaşacak. Eleme maçlarının bir diğer kaliteli maçında ise Rüya Kumpir Cafe ile Çevre FC karşı karşıya gelecek. F Grubu`ndan lider olarak çıkmayı başaran Rüya Kumpir Cafe bu maçın favorisi olarak gösteriliyor.


Kaybeden turnuvaya veda edecek

Kaybeden takımın turnuvadan veda edeceği 1. Eleme müsabakalarında, G Grubu`ndan lider olarak terfi etmeyi başaran Alkolik Bilbao, Belekoma`ya karşı mücadele edecek. Mücadele ettiği H Grubu`nda averaj farkı ile gruptan çıkmayı başaran Belekoma, şeytanın bacağını ikinci kez kırım güçlü rakibini saf dışı bırakmak istiyor. Turnuvanın diğer maçında ise Çerezspor ile Ataryemez FC takımları karşı karşıya gelecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ