KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Yenişehir tesisine kavuştu
Yenişehir tesisine kavuştu
Amatör Futbol
12 Ekim 2012 Cuma 12:01
  • 1307
  • 3

Yenişehir tesisine kavuştu

İlimizin köklü amatör kulüplerinden Kocaeli Yenişehirspor, tesisine kavuştu. Tesisin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan tesisin anahvtarlarını kulüp yetkililerine teslim etti

PROTOKOL TAM KADRO

İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan Kocaeli Yenişehir Spor Tesisi düzenlenen törenle açıldı. Yenişehir Spor Tesisleri`nin açılışına; Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, Yenişehir Mahalle Muhtarı Ahmet Belhan, Yenişehir Kulüp Başkanı Erdoğan Akkuzu, Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Açılış konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan: “İzmit spor konusunda çok zengin bir şehir. Yıllardır spora verdiğimiz katkılar, açtığımız tesisler, her dönem yapılan spor malzemeleri yardımı bugünlere gelmemizde büyük katkı sağladı” dedi. Sporun sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde en önemli güç olduğuna dikkat çeken Başkan Doğan, İzmit Belediyesi olarak her zaman kent sporunun gelişimine katkı sağladıklarını ve bunun böyle devam edeceğini söyledi. Yapılan çalışmaların bugün için yapılan değil gelecek için yapılan yatırımlar olduğuna vurgu yapan Başkan Doğan “ bugüne kadar 15`in üzerinde tesisi kulüplerimize hediye ettik” dedi.
 

ŞAMPİYONA YAKIŞIR TESİS
Geçen yılın şampiyonu Kocaeli Yenişehir Spor Kulübü`ne yakışan bir tesis yaptıklarını ifade eden Doğan, bundan sonra sizin göreviniz daha büyük başarılara imza atmak. Bunun için çok çalışmalısınız. Şehrin en güzel tesislerinden bir tanesine sahipsiniz. Bunun kıymetini bilin” dedi. Başkan Doğan amatör kulüplerde çok başarılı genç sporcuların olduğunu ve bunların zaman içinde Kocaelispor`a katılarak Kocaelispor`a büyük başarılar kazandıracaklarına inandığını söyledi.
 

BAŞKANA TEŞEKKÜR
Yenişehir Spor Tesisleri`nin spor camiası için hayırlara vesile olmasını dileyen Yenişehir Kulüp Başkanı Erdoğan Akkuzu, amatör spor kulüplerine ve tüm spor dallarına verdiği destekten ötürü İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`a teşekkür etti. Program, açılış töreninin gerçekleştirilmesinin hemen ardından İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil`in penaltı atışları ile sona erdi. Açılış törenine katılan vatandaşlara etli pilav ikramında bulunan İzmit Belediyesi çocuklara top hediye etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ