KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor
‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor
Eğitim
24 Kasım 2010 Çarşamba 08:37
  • 1025
  • 0

‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor

Okuma yazma bilmeyen kadınlar için başlatılan ‘Ana-Kız Okuldayız Kampanyası’ tüm hızıyla devam ederken ilçelerde konu hakkında değerlendirme toplantıları yapılıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın eşi Emine Erdoğan`ın önderliğinde başlatılan ‘Ana-Kız Okuldayız` kampanyası tüm hızıyla sürerken bu çalışmayı yürüten İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve halk eğitim merkezleri, okul müdürleriyle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapıyor. Okuma yazma bilmeyen kadınları kapsayan bu kampanyanın çalışmalarını gözden geçirmek ve başarıda çıtayı yükseltmek amacıyla yapılan değerlendirme toplantıların ilki önceki gün İzmit`te gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın başkanlığında, İzmit Halk Eğitim Merkezi`nde yapılan toplantıya, şube müdürü Murat Arslan İzmit Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan ve 62 ilköğretim okulunun müdürü katıldı.
 

OKUMA YAZMA ÖĞRETİLİYOR
Toplantıda, kampanya kapsamında yapılan çalışmalar hakkında durum değerlendirmesinde bulunan Hayati Aydın okul müdürlerine önemli yetkiler vererek şunları söyledi: “8 Haziran-5 Kasım 2010 tarihleri arasında 13 bin 724 yetişkinimize okuma-yazma öğrettik. Ulaşamadığımız aileler var. Okullarınızda sizin başkanlığınızda komisyonlar kurulacak. Okullarınızın bulunduğu mahallelerde okuma yazma bilemeyen adreslere ulaşılacak. Kampanyanın mimarı Başbakanımızın eşi Emine Erdoğan ve bakanımız Nimet Çubukçu`nun da katılımıyla, 19 Aralık 2010 günü İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Sarayı`nda saat 11.00`de değerlendirme toplantısı  yapacağız.”
 

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK
Okul müdürleriyle yapılan toplantılara İzmit`ten sonra diğer ilçelerde de devam edilecek. Önceki gün Başsikele Körfez İlköğretim Okulu`nda ve Kartepe Teknik ve EML`de yapılan toplantıya, 25 Kasım Perşembe günü (yarın) saat 9.30`da Dilovası Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu`nda ve aynı gün saat 13.30`da da Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında da Gebze öğretmenleri ile bir araya gelinecek. 1 Aralık`ta Derince Hikmet Uluğbay İ.Ö.O. ve Körfez Hedise Evyap İ.Ö.O.`da devam edecek olan toplantılara; 3 Aralık`ta Darıca Arslan Çimento İ.Ö.O. ve Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nde, 7 Aralıkta` da Kandıra Tasvire Hurşit Güneş İ.Ö.O.`daki toplantılarla  sona erecek. Daha sonra hazırlanan il raporu, 19 Kasım`daki İstanbul`da yapılan toplantıda bakanlığa sunulacak. 
Ahmet AKÇAALAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ