KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
“Şehit” ismine bu görüntüler yakışmıyor
“Şehit” ismine bu görüntüler yakışmıyor
Eğitim
12 Ekim 2010 Salı 08:39
  • 1972
  • 1

“Şehit” ismine bu görüntüler yakışmıyor

Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlköğretim Okulu’nun bahçesi çevre düzenlemesi yapılmadığı için yağışlı havalarda çamur içinde kalıyor. Şehit ismine yakışmayan bu görüntüler velilerinde tepkisini çekiyor

İlimizde okullara verilen şehit isimleri, o okula daha farklı anlamlar kazandırıyor. Bu nedenle okullarımızın fiziki koşullarının önemi daha da artıyor. İlimizin şehit ismi verilen ilk eğitim  kurumlarından biri  olan ve Tüysüzler Mahallesi`nde bulunan Şehit Öğretmen Erkan Aydın  İlköğretim Okulu da ilimizde 1996 yılında hizmete açıldı.  Yapımı eski olmamasına rağmen, kullanımda yaşanan yıpranmışlık, gözle görülür şekilde arttı. Eski hali oldukça kötü olan okul, bugünlerde büyük evrim geçiriyor. Daha önce tavanları akan okulun şu anda iç boyası ve onarımı yapılıyor. Ayrıca okulun müdür odası, öğretmenler odası ve bilgi teknolojileri sınıfından yeni derslikler yapıldı.
 

OKUL BAHÇESİ ÇAMUR İÇİNDE
4 kattan oluşan okulda 450 öğrenci eğitim alıyor. Ancak  mimari projedeki düzensizlik, okuldaki eğitimi de etkiliyor. Okulda her katta sadece iki sınıfın bulunması, sınıflardaki yoğunluğu artırıyordu. 4 bin metrekarelik alanın yarısı okul, yarısı bahçe olarak ayrılmış. Ancak okulun bahçesi özellikle yağışlı havalarda çok çamur oluyor.  Teneffüs yapan öğrenciler bahçede oyun oynayamıyor. Kış mevsiminin başlamasıyla birlikte, fiziki açının getirdiği olumsuz yapıya, okulun bahçesi de eklenenince, olan öğrenciye oluyor. Bu konuda yerel yöneticilerden destek bekleyen okul  aile birliği  üyeleri, çevre düzenlemesinin bir an önce yapılmasını istiyor.
 

AYNI BİNADA EK DERSLİKLER
Sınıfların çok kalabalık olması okul yöneticilerini ek derslikler yapmaya zorladı. Okula bu yıl atanan okul müdürü Naci Navdar, göreve gelir gelmez, kendi olanaklarıyla okula 3 derslik daha kazandırdı. Okul müdürü Naci Navdar, kendi odasından sınıf, hizmetlilerin odasını da makam odası yaptı.  Zemin kata alınan hizmetli odasının dışında, okulun koridoru bölünerek öğretmenler odası oldu. Okulun tek yan birimi olan bilgi teknoloji sınıfı ise zorunlu olarak  kapatıldı ancak  birimde bulunan bilgisayarlar sınıflara dağıtıldı. Buranın da sınıf olması nedeniyle okulda adım atacak yer kalmadı. Okulun 7 güvenlik kamerasıyla izlenmesine rağmen veliler, giriş-çıkışlarda güvenlik konusunda da yetkililerden yardım istedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ