KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
24 Kasım AL’den öğretmenlere
 24 Kasım AL’den öğretmenlere
Eğitim
20 Kasım 2012 Salı 09:11
  • 882
  • 0

24 Kasım AL’den öğretmenlere

Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olduğu gün olarak kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de ve ilimizde törenlerle kutlanacak.
 Öğretmenler günü kent merkezi başta olmak üzere, tüm ilçelerde de birçok güzel etkinliğe sahne olacak. Öncelikle etkinlikleri hazırlayan komisyon İl MEM Nevzat İspirli yönetiminde 23 Kasım Cuma günü Vali Topaca`yı makamında saat 11.00`de ziyaret edecek. Yine 23 Kasım Cuma günü İzmit Öğretmenevi`nde resim öğretmenleri tarafından hazırlanan görsel sanatlar sergisi saat 11.30`da açılacak. Hasan Gemici Spor Salonu`nda yapılacak olan salon futbolu ve voleybol turnuvası ise 23 Kasım öğleden sonra yapılacak, aynı gün saat15.00`de de kazanan takıma ödülleri verilecek. Valilik töreni ise aynı gün saat 09.30`da Valilik Atatürk Anıtı`na çelenk sunumuyla başlayacak. SDKM`deki tören ise saat 10.30`da başlayacak. 24 Kasım AL öğrencilerinin hazırladığı etkinlikte ‘Karanlığı Aydınlatan Güneş` adlı oratoryo sahnelenecek. 
 
 
 

Öğretmenler konser verecek

İlimizde geçtiğimiz yıl İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli`nin talebiyle kurulan ve çalışmalarına devam eden öğretmenler korosu,  kendi haftalarında konser verecek. TSM dalında hazırlıklarını sürdüren koro, kutlamalar çerçevesinde 22 Kasım Perşembe günü, İzmit Halk Eğitim merkezi Salonu`nda güzel bir konser verecek. Saat 19.00`da başlayacak olan konsere tüm Kocaelililer davetli!...
 
 
 

Şehit öğretmen ailelerine ziyaret 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bu hafta düzenlenecek programlar şehit öğretmen ailelerine gerçekleştirilecek ziyaretlerle devam edecek. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli 4 yıldır bu görevi hiç aksatmıyor. Komisyon arkadaşlarıyla birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da 26 Kasım Pazartesi günü Van depreminde şehit olan Öznur Kahraman`ın ailesi, 27 Kasım Salı günü şehit öğretmen Ergin Komut`un ailesi, 28 Kasım Çarşamba günü ise şehit öğretmen Erkan Aydın ve yıllar önce geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden İl Milli Eğitim eski müdürlerinden merhum Hayrettin Gürsoy`un ailesini ziyaret edecek.
 

Karaosmanoğlu`ndan 24 Kasım programı

Eğitim kökenli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, il milli eğitim işbirliğinde bu yıl 3`üncüsü yapılan güzel bir yarışmaya imza atacak. Para ödüllü yarışma tamamen öğretmenleri kapsayacak. Müzik, resim, edebiyat, tiyatro gibi güzel sanatların birçok alanında yapılacak yarışma Büyükşehir Belediyesi`nin 23 Kasım`da düzenleyeceği etkinlik kapsamında olacak. Kadrolu, sözleşmeli veya ücretli tüm öğretmenlerimize açık olan yarışmanın başvuruları dün sona erdi. Provaların 22 Kasım`da yapılacak olan yarışmanın jürisi ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Bölge Tiyatrosu ve üniversitemizin önerdiği kişilerden oluşacak. Kazanan ilk üç öğretmene bin ile 2 bin TL arası değişen para ödülleri verilecek. Haydi sevgili öğretmenlerimiz sahne sizlerin!...
 
 
 

Otağ ve Serter ailesinin büyük acısı

Ulugazi`nin emekli öğretmenlerinden Sevin Otağ ve eski CHP milletvekillerinden Orhan Otağ`ın öğretmen kızı Şule Serter`in eşi, ilimiz avukatlarından Sinem Serter`in babası işletmeci Memet Selim Serter geçtiğimiz hafta, aniden yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak yaşamını yitirdi. Genç yaşta kaybettiğimiz merhuma Tanrı`dan rahmet Otağ ve Serter ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.  
 
 
 

Öğretmenlerden türkülü eylem

Kayseri`de atama bekleyen öğretmenler, Cumhuriyet Meydanı`nda şarkılı, türkülü, tiyatrolu eylem yaparak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer`e seslendi ve şubat ayında ek atama istedi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmen adaylarının ailelerinin de destek verdiği, cep telefonundan çalınan İstiklal Marşı`nın megafonla alana duyurulduğu eylemde, ‘Hak ettik kazandık, hakkımızı alacağız`, ‘Herkese bütçe var da bize yok mu?`, ‘Bakan değil, gören istiyoruz`, ‘Sadaka değil, atama istiyoruz` dövizleri açıldı. Atama bekleyen öğretmenlerin oluşturduğu mini koro, şarkı sözlerini değiştirerek Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer`e seslendi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ