KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Bu ne du-yar-sız-lık..!
  Bu ne du-yar-sız-lık..!
Eğitim
26 Aralık 2012 Çarşamba 10:10
  • 1154
  • 0

Bu ne du-yar-sız-lık..!

İzmit Yenimahalle İ.Ö.O.’da 1,5 yıl önce yıkılan istinat duvarının bugüne kadar hala onarılmaması velileri isyan ettirdi. Veliler öğrencilerin can güvenliğini tehdit eden olay karşısında, yetkililerin duyarsız olmasından şikayetçi
İzmit Yenimahalle İ.Ö.O. bu yıl ilk ve ortaokul olarak hizmet veriyor. Okulun arka tarafında bulunan istinat duvarı 2011 Mayıs ayında bir pazar günü aniden yıkılmış ve okul yönetimi konuyla ilgili zamanında yetkililere başvurmuştu. Olayın tatil günü olması büyük bir felaketi önlemişti. Olay o günlerde Bizim Kocaeli Eğitim Dünyası`na haber olmuştu. Haber üzerine gerek milli eğitim, gerekse belediye yetkilileri okula gitmiş tespitler yaptığı halde geri dönüş olmamıştı. Bunun üzerine konu bu kez 27 Eylül 2011 tarihindeki gazetemize ikinci kez haber olmuş ve yetkilileri göreve davet etmiştik.
 
MAHKEMEYE VERİLMİŞTİ
Yine o günlerde okulu ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kendilerinin duvarı hemen yaptırabileceklerini ancak, konunun yönetmelik gereği milli eğitimle ilgili olduğunu belirtince, durum milli eğitime bildirilmişti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulu yaptıran müteahhit firmayla temasa geçmiş ve Ankara`ya konuyla ilgili yazı yazmıştı. Okulu yaptıran firma, istinat duvarını yapmayı reddedince de bakanlık aracılığıyla olay mahkemelik olmuştu. Mahkeme süreci olayı iyice çıkmaza soktu. Ancak bu arada öğrencilerin can güvenliği tehlikesi devam ediyor. Okul yönetimi ve velilerin aradan 2 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen yapılmayan duvarla ilgili, hiç olmazsa valiliğin geçici bir önlem almasını istiyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ