KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de Beyaz Bayrak Alparslan Ortaokulu’nun
 Derince’de Beyaz Bayrak Alparslan Ortaokulu’nun
Eğitim
30 Kasım 2012 Cuma 14:14
  • 1350
  • 0

Derince’de Beyaz Bayrak Alparslan Ortaokulu’nun

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle birlikte hayata geçirilen ‘Temiz Okul, Sağlıklı Okul’ projesi kapsamında Derince’de Alparslan Ortaokulu’na ‘Beyaz Bayrak’ verildi
Okulların temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulabilmesi, kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla başlatılan ‘Temiz Okul, Sağlıklı Okul` projesi kapsamında Derince`de bulunan Alparslan Ortaokulu`na ‘Beyaz Bayrak` sertifikası verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan programda okul müdürü Önder Gözcü konuşma yaparak, ‘Beyaz Bayrak` sertifikasının alınmasına yönelik yapılan çalışmaları aktardı. 
 
İLGİ GÖSTERDİLER
Derince`deki Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu`nda gerçekleşen sertifika programına başta Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım ve Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar olmak üzere protokol de yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin çeşitli aktivitelerle hünerlerini de sergilediği programda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Hasanoğlu ve Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Mustafa Serkan Şener bir konuşma yaptı. 
 
DESTEKLER ÖNEMLİ
Eğitime verdiği önemle bilinen başkan Alemdar, okulların taleplerine her zaman katkı sunmaya çalıştıklarını belirterek beyaz bayrak alınmasında emeği geçenleri kutladı. Son konuşmayı yapan kaymakam Mesut Yıldırım ise Derince`nin eğitim açısından çok şanslı bir ilçe olduğunu belirterek, “Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`ın eğitime verdiği destekler çok önemli. Başkanımızın gayretleriyle çok önemli hizmetler alacağız” dedi. Konuşmaların sona ermesinin ardından ‘Beyaz Bayrak` teslimi yapıldı.
 
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ