KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Eğitim-Sen yetkiyi kutladı
 Eğitim-Sen yetkiyi kutladı
Eğitim
30 Kasım 2012 Cuma 14:15
  • 877
  • 0

Eğitim-Sen yetkiyi kutladı

Kocaeli Üniversitesi’nde bu yıl da yetkili sendika seçilen Eğitim-Sen, önceki akşam yetkiyi kutladı
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)`nde 2002 yılından bu yana yetkili tek sendika olan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), bu yıl da yetkili sendika oldu. Kocaeli Üniversitesi`nde 500`ün üzerinde üyesi bulunan ve yine yetkili sendika olmayı başaran Eğitim-Sen, önceki akşam düzenledikleri kokteylle yetkiyi kutladı. Tanyıldız Düğün Salonu`nda gerçekleşen kokteyle çok sayıda üye katıldı. 
 
TÜRKÜ ZİYAFETİ
Üyelerin yanı sıra kokteyle Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Selahattin Pehlivan, Dev Sağlık-İş Şube Başkanı Talat Tunç, SES Şube Başkanı Murat Harata, Çağdaş Hukukçular İl Temsilcisi Doğan Demir de katıldı. Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğini yaptığı kokteylde müzik öğretmenleri Serdar Yalçın, Erdoğan Erken ve sanatçı Haluk Dalanbay katılımcılara türkü ziyafeti çekti. 
 
DESTEK VERİRİZ 
Kokteylde ilk olarak Eğitim-Sen KOÜ Baştemsilcisi Jeofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Fırat Özer konuştu. Özer, “Biz ilk olarak ağırlıklı üye kazanmak ve yetkiyi almak için çalışmalar yaptık. Bize sıkıntı yaratan sendika neredeyse lav edilecek hale geldi. Rektörlük lojmanlarıyla ilgili komisyon kuruldu. Sıkıntılar bizlerle paylaşıldığı takdirde sorunların çözümü için desteklerimizi veririz” dedi. 
 
GURUR DUYMALIYIZ 
Kokteylde konuşan Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, “KOÜ`de Eğitim-Sen yetkili sendika, bununla gurur duymamız gerekiyor. Çünkü emek, özgürlük, barış, bağımsızlık diyenlerin çok itibar görmediği bir dönemden geçiyoruz. Eğitim-Senliler olarak biz güce ve iktidara tapmayız. Bizim burada yetkili olmamız özgürlüğü savunuyoruz anlamına gelmektedir. Aslında bu yetki siyasi iktidara mesaj vermektir” ifadesini kullandı. 
 
ÖZGÜRLÜKÇÜ SİSTEM
Kaplan, son olarak “31 yıldır toplumla organik bağı olmayan, yalnızlaştırılan bir YÖK düzeniyle karşı karşıyayız. Bu düzen akademik özgürlüklere yol vermeyeceğini, öğrenciye müşteri gözüyle baktığını söylüyor. Bu sistem nitelikli, özgürlükçü bir sistem istemiyor. Bizim, baskılar ve zorbalıklara susmamızı beklemeyin. Okulumuzda yüzlerce öğrenciye soruşturma açılmış durumda. Kimse bizden bu süreçte ses çıkarmamızı beklemesin” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ