KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
İl Öğrenci Temsilcisi Yıldırım
 İl Öğrenci Temsilcisi Yıldırım
Eğitim
05 Aralık 2012 Çarşamba 16:57
  • 2211
  • 4

İl Öğrenci Temsilcisi Yıldırım

İlimizi Ankara’da temsil edecek olan ve toplamda 33 öğrencinin oy kullandığı İl Öğrenci Temsilciliği seçiminin galibi Pınar Yıldırım oldu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nda Ankara`da TBMM`de gerçekleştirilecek olan İl Öğrenciler Komisyonu seçimleri öncesinde ilimizde İl Öğrenci Temsilciliği seçimi  yapıldı. Ulugazi İlkokulu`nda gerçekleştirilen seçime İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, eğitim öğretim bölümü şefi Şükran Çağlayan, okul müdürleri, öğretmenler, ilçe öğrenci başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törene bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın söylenmesiyle başlandı. 
 
DİVAN ÖĞRENCİLERDEN
Şube müdürü Yıldırım, “Önce ilçe temsilcilerimizi şimdi de il temsilcimizi belirleyeceğiz. Buradan seçilecek kişi bizi Ankara`da temsil edecek. O nedenle adayların konuşmalarını iyi dinleyerek kararınızı verin” dedi. Seçimlerde divan başkanlığını Barış Yılmaz, Sinem Görmek, Levent Uğur ve Mehmet Dayan isimli öğrenciler üstlendi. Başkanlık için ise 7 isim divana teslim edildi. 
 
7 ADAY ÇIKTI
Başkanlık için; Alperen Türkol, Pınar Yıldırım, Tolgahan Taşkın, Emrecan Tepe, Murat Kurt, Onural Şeref Bakırcı ve Serdar Toruk kıyasıya mücadele etti. Kısa kısa konuşmalar yapan adaylara konuşmaların ardından 10 dakikalık kulis için zaman verildi. Daha sonra 36 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimde 33 kişinin oy kullandı. Körfez temsilcisi olan Pınar Yıldırım 8, Onural Şeref Bakırcı 7, Tolgahan Taşkın 5 , Alperen Türkol 4, Emrecan Tepe 3, Murat Kurt 3, Serdar Torum ise 3 oy aldı. Seçimin galibi Körfez Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Pınar Yıldırım, ilimizi Ankara`da temsil edecek isim oldu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ