KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
ODTÜ-KYÖD’ün müze gezileri, eğitimi destekliyor
 ODTÜ-KYÖD’ün müze gezileri, eğitimi destekliyor
Eğitim
19 Aralık 2012 Çarşamba 10:20
  • 916
  • 0

ODTÜ-KYÖD’ün müze gezileri, eğitimi destekliyor

ODTÜ KYÖD`lü öğrenciler son iki haftadır yaptıkları müze gezilerinde bir yandan verilen eğitimle tarih ve sanat bilgilerini artırıyor, diğer yandan da müzecilik konusundaki farkındalıklarını geliştirdiler
ODTÜ-KYÖD öğrenci ve velileri düzenledikleri müze gezileriyle bir yandan verilen eğitimle tarih ve sanat bilgilerini, diğer yandan da müzecilik konusundaki farkındalıklarını arttırıyor. Yapılan programda ilk gezi, okulun 3`üncü sınıf öğrencilerinin ziyaret ettiği ilimizdeki TCG Hızır Reis Denizaltısı ve Gayret Gemi Müzesi oldu. Sınıf öğretmenlerinden Saliha Ceylan öğrencilerin müze atmosferinde geçmişle günümüz arasında bağ kurabilmenin heyecanını yaşadıklarını belirtirken, yine 3. sınıf öğretmeni olan Elif Erdem, “Müze gezimizle öğrencilerimiz, ülkemizin denizcilik tarihine dair bilgi sahibi olup, kültür mirasımızı tanıyıp onları koruma bilincine ulaştı” dedi.  
 
KENT TARİHİNE YAKIN BİR BAKIŞ
Müze gezilerinin ikincisi, 6`ıncı ve 7`inci sınıf öğrencileri tarafından Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi`ne oldu. 6`ıncı sınıflar müzede drama projeleri kapsamında önce müzedeki eserleri inceleyerek notlar aldı. Sosyal Bilgiler öğretmeni Arzu Aydın Yıldız ve drama eğitmeni Yasemin Yalgı`nın yönlendirmeleriyle yaratıcı drama çalışmaları yaptı. Öğrenciler yerinde inceledikleri eserlerle böylece derslerde öğrendikleri bilgileri yaşamsal hale getirmenin fırsatını da buldu. Atık toplama yarışmasında birinci olan 7`inci sınıf öğrencileri ise kendilerine ödül olarak sunulan Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gezisini duyunca çok sevindi. Müze gezilerinin üçüncüsü ise öğrenci ve velileri görsel sanatlar öğretmeni Betül Kubilay ve okul müdürü Güler Telli rehberliğinde Sabancı Müzesi`nde yer alan Empresyonizm (İzlenimcilik) akımının öncüsü sanatçı Clode Monet`in resim sergisi olarak düzenlendi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ