KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Öğrenciler donuyor!
 Öğrenciler donuyor!
Eğitim
16 Kasım 2012 Cuma 08:40
  • 1828
  • 7

Öğrenciler donuyor!

İzmit Atatürk Ortaokulu’nda öğrenciler donuyor. İZGAZ’a yapılan tüm başvuruların sonuçsuz kalması velileri kızdırıyor
Pakmaya tarafından yeniden yaptırılan ve eski adıyla hizmete açılan İzmit Atatürk Ortaokulu`nda öğrenciler ve veliler yeni binaya kavuşmanın heyecanını unuttu, farklı bir sorunla boğuşuyor.  Okula hala doğalgaz bağlanmadığı için öğrenciler ve öğretmenler soğuktan donuyor. Havaların buz kestiği şu günlerde öğrenciler ancak kendi nefesleriyle ısınıyor. 
 
BAŞVURULAR  OLUMSUZ
Yeni sistemde ortaokula dönüşen okulda bin 100 öğrenci eğitim alıyor. 09.00-15.00 saatleri arasında tekli eğitimin yapıldığı okulda özellikle birinci sınıf öğrencilerinin büyük bir kısmı soğuktan hasta olmuş durumda. Okul yöneticileri İZGAZ`a defalarca başvurmasına rağmen olumlu sonuç alamamış. İZGAZ yetkilileri “Yöneticilerimiz Fransa`da, imza yetkimiz yok” gibi bahaneler öne sürerek işi sürüncemede bırakmış.
 
RANDEVU VERECEKLER
İZGAZ son olarak okuldan 12 bin TL, okul kantininden ise 5 bin TL güvence bedeli istemiş. Milli Eğitim bu bedeli ödeyecek ancak İZGAZ`ın “İşlemleri tamamlayın sonra size randevu vereceğiz, daha sonra gelip bağlayacağız” demesi velileri iyice kızdırdı. Veliler “Okul yeni bina olduğu için daha da soğuk. Bizler bile yapılan veli toplantılarında donduk. Çocuklarımızın hepsi hasta. İZGAZ`ın insafa gelip, randevuyu erkene alıp, gazı hemen vermesini istiyoruz” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ