KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
24 Kasım Öğretenler Günün kutlu olsun!....
24 Kasım Öğretenler Günün kutlu olsun!....
Eğitim
24 Kasım 2009 Salı 08:57
  • 743
  • 0

24 Kasım Öğretenler Günün kutlu olsun!....

Ulu Önder Atatürk’ün “Başöğretmenlik” ünvanını aldığı gün olan 24 Kasım 1928 tarihi adeta bir dönem açmıştır, eğitim dünyasında.

Her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız bu anlamlı günde, ilimizde de birçok kutlamalar ve etkinlikler yapılıyor. Ancak biz; yani Bizim Kocaeli Eğitim Dünyası olarak bu sayfada susacağız ve  fotoğraflar konuşacak. Acı tatlı, her türlü anının yaşandığı bu meslekte inanıyorum ki her fotoğraf altı, “24 Kasım`ı ve öğretmenlik mesleğini” bir kez daha anımsatacak bizlere… Belki de bazıları ders verecek sizlere!... Haydi o zaman… Günün anısına “İnsan” denen en yüce varlığı yetiştiren ÖĞRETMENLİK mesleğini en güzel şekilde anlatan BİZİM KOCAELİ EĞİTİM DÜNYASI 24 KASIM ALBÜMÜ`ndeki KONUŞAN FOTOĞRAFLAR`a bir göz atalım mı hep birlikte….”

 

 

Öğrenciler tarafından en kalıcı ve unutulmayan eğitim dönemi olan “ilkokul öğretmenliği” öğretmenlerin de unutamadığı öğrencilerden oluşur.

 

Sizleri okutan ancak uzun yıllar sonra sonra emekli olan öğretmenlerinizi de bugün unutmayın, anımsayın.

Bizim Kocaeli konferans: Bizim Kocaeli Gazetesi Eğitim Dünyası taşıdığı misyonla, 4,5 yıldır öğrenci ve öğretmenlerle birlikte oldu, “Kariyer Günleri”ne katıldı ve “öğretmenlik mesleği”ni anlattı. Bu anlamlı hizmetimiz bu yıl da devam edecek.

Her 24 Kasım`da olduğu gibi, bu akşam da öğretmenler bir araya gelecek ve yoğun çalışma ortamının stresini atacak.

Öğrencilerini her şeyin önünde tutan öğretmenlerimiz, bazen öğrencileri adına ölümü bile göze alır.
 
 

Bugün aramızdan ayrılan eğitimcileri de saygıyla anıyoruz. İşte bunlardan biri de Ulugazi İ.Ö.O.`nda uzun yıllar müdürlük yapan merhum Mehmet Seymen ve Sevinç Şensoy.

Eğitimin diğer bir parçası olan ve önemli misyonlar yüklenen Okul Aile Birliği de Eğitim Dünyası için çok önemlidir.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ