KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
24 Kasım programında neler var?
24 Kasım programında neler var?
Eğitim
18 Kasım 2009 Çarşamba 18:09
  • 1038
  • 0

24 Kasım programında neler var?

Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk’ün başöğretmenlik unvanını aldığı gün olan 24 Kasım günü, her yıl ülkemizde “Öğretmenler Günü” olarak kutlanıyor.

Bu yıl yapılacak olan valilik programını İzmit Yahya Kaptan Lisesi hazırladı. Okul müdürü Hakan Zaman, SDKM`de yapılacak törenin, saat 10.30`da başlayacağını belirtti. Okul bir kasabada göreve başlayan öğretmenin başından geçen olayların anlatıldığı “Başarı Saklıdır” adlı tiyatro oyununu oynayacak. Törende ayrıca 10 Kasım törenindeki gibi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri marşlar seslendirilecek.

Stajyer öğretmenler yemin provasını yaptı

24 Kasım Öğretmenler Günü töreninde ilimizde stajyer olarak görev yapan öğretmenler de yemin edecek. 51 stajyer öğretmen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Keskin ve İzmit Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Doğan yönetiminde, dün Atılım AL`de yemin provası yaptı. Genç öğretmenler, stajyerliklerinin kalkması için, 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü iple çekiyor!

24 Kasım Öğretmenler Günü`nü, kim nerede kutlayacak!

Önümüzdeki hafta kutlayacağımız 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde sizlerin de bildiği gibi çeşitli etkinliklerle kutlanır. Bu yılki öğretmenler günü kutlamaları gündüz okurlarda yapılmakla birlikte gece de öğretmenlerin buluşmasına sahne olacak. İşte ilimizde de yapılacak 24 Kasım kutlama programı belirlenen okullarımızdan bazıları şunlar: İzmit Ulugazi İ.Ö.O. öğretmenleri, emekli öğretmenlerle birlikte İzmit Öğretmenevi`nde, 50. Yıl İ.Ö.O. öğretmenleri Derince Türk Özü`nde, Hızırreis İ.Ö.O. öğretmenleri Otel Asya`da, Türkan Dereli İ.Ö.O. öğretmenleri KYÖD`de, Nuh Çimento İ.Ö.O. öğretmenleri Otel Asya`da, Tuncay Emir Anaokulu öğretmenleri de Baltürk Otel`de bir araya gelecek. Okul bünyesinde kutlama yapacak okullarımızdan bazıları da şunlar: Ford Otosan İ.Ö.O. okul binasında kendi öğretmenleriyle kutlama yaptıktan sonra emeklilerle 15.00`de bir araya gelecek. Namık Kemal Lisesi öğretmenleri saat 12.00`de okulda öğretmenlerle kutlama yapacak ve kutlamaya okul öğretmeni olan eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk`ü de davet edecek. İzmit Lisesi öğretmenleri de okulda yapacağı özel kutlamayla öğretmenlerini mutlu edecek. Gazi Lisesi öğretmenleri aynı gün okulda 13.00`de kokteyl düzenleyerek, öğretmenlere hediyeler dağıtacak. 
 

24 Kasım`la ilgili yapılan yarışmalar

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışma konuları ve kategorileri şöyle: İlköğretim öğrencileri birinci kademe öğrencileri arasında “Öğretmen” konulu resim, ikinci kademe öğrencileri arasında “24 Kasım Öğretmenler Günü” konulu şiir, ortaöğretim kurumları arasında da “Öğretmenlik mesleği ile ilgili düşünceleriniz” konulu kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmanın ödül leri, 24 Kasım kutlamaları sırasında verilecek.
 

İşte ilimizin en uzun öğretmenleri!...

Bugüne kadar Eğitim Dünyası ile ilgili yaptığım birçok haber arasında,  ilimizin en uzun öğrencisini de bulmuş ve sizlerle tanıştırmıştım. Bu öğrencimiz, İzmit Kılıçarslan İ.Ö.O.`nda okuyordu. Bugün de sizlere ilimizin en uzun öğretmenlerini tanıtmak istiyorum. Boylarından da anladığınız gibi bu iki öğretmenimizin branşı beden eğitimi öğretmenliği. Rekorun sahibi, İzmit Kazım Karabekir İ.Ö.O.`da görevli olan ve 10 yıllık öğretmen olan Orkun Denizoğlu. Orkun öğretmenin boyu,  2 metre 2 santimetre. İkinci en uzun öğretmenimiz ise, ilimizin rekor boyda olan öğrencisinin okulu, yani Kılıçarslan İ.Ö.O.`da görev yapıyor. 13 yıllık öğretmen olan Mustafa Akbıyıkoğlu ise tam tamına 1 metre 95 santimetre. Ne diyelim… Boylarınızla yaşayın sevgili öğretmenlerim!

Gün Gelişim kuruluş yıl dönümünü kutlayacak

“Küçük adımlarla büyük umutlara” sloganıyla yola çıkan ve özel çocukların eğitim aldığı Özel Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kuruluşunun 9. yılını kutluyor. Merkez kutlamasını 21 Kasım Cumartesi günü Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde saat 13.00 ile 17.00 arasında yapacak. Kurum müdürü Mücahit Erdoğan kutlamaya Derinceliler`in yanı sıra tüm Kocaelililer`i de davet etti.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ