KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
3 okulumuz daha…
3 okulumuz daha…
Eğitim
06 Aralık 2012 Perşembe 08:47
  • 1230
  • 0

3 okulumuz daha…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her ortamda ve her türdeki okulların temizlik ve hijyeni konusunda uyguladığı ‘Beyaz Bayrak Ödülü’ne kısa bir süre önce 3 okulumuz daha katıldı.
Derince Alparslan Ortaokulu, Körfez Özel Erkul Bahar İlkokulu ve Dilovası Özel Enka Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, ‘Beyaz Bayrak` almayı hak etmişler. Konuyla ilgili yapılan özel törene il ve ilçe protokolü de katıldı. Törende okul müdürlerine ‘Beyaz Bayrakları` teslim edildi. Alparslan Ortaokulu`nun ödülünü Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Özel Erkul Bahar İlkokulu`nun ödülünü Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Dilovası Özel Enka Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`nin ödülünü ise ise İstanbul Organize Sanayi Bölge Başkanı Sedat Silahtaroğlu verdi.  Törende İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nü ise şube müdürü Süleyman Hasanoğlu temsil etti. Bizler de okullarımızı tebrik ediyor,  verilen bayrakların okullarımızda sağladığı istikrarın sürmesini diliyoruz.

 “Benim sponsorum annem…”

Geçen yıl yaptığımız Liseler Arası Müzik Yarışması`nda ikinci olan ve 3 bin TL para ödülü kazanan Gölcük  Barbaros Hayrettin AL mezunu  Ömer Gündüz, şu anda KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi`nde eğitimine devam ediyor. İlerde müzikolog olmayı hedef edinen sevgili Ömer, en büyük desteği ailesinden gördüğünü söylüyor. Aynı zamanda Barbaros Hayrettin AL`de felsefe öğretmeni olan annesi Şebnem Gündüz de oğlunun bu başarısından çok memnun. Bu memnuniyeti izleyen sevgili Ömer, “Benim en büyük sponsorum annem…” derken, hem diğer ailelere mesaj veriyor, hem de kendisine destek çıkan anne ve babasına teşekkür ediyordu.

Hem çalıyor, hem söylüyor...

Müzik ve yarışma demişken, Liseler Arası Müzik Yarışmamız`da ikinci olan ve Ömer Gündüz`le aynı okulda eğitim alan ayrıca şu anda Barbaros Hayretin AL`ne devam eden Eylül Yıldıran da Ömer gibi müziğe aşık biri. Sevgili Eylül, Bizim Kocaeli-Eğitim Dünyası`nın desteğiyle açılan müzik sınıfındaki etkinlikte orgunu çalarken, hem yeteneğiyle, hem de sesiyle bizlerin takdirini topladı. Tebrikler sevgili Eylül..!

TÜRKİYE

Okullara HUKUK ve ADALETdersi geliyor..!

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer arasında imzalanan ‘Hukuk ve Adalet Dersi` öğretim programı işbirliği protokolüyle gelecek eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaokul 6 ve 7. sınıflara seçmeli ‘Hukuk ve Adalet` dersi verilecek. Öğrencilerde hukuk bilincinin geliştirilmesi uygulamaları  ile ‘Hukuk ve Adalet Dersi` öğretim programını geliştirmek için işbirliği protokolü imza törenine, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hüseyin Yıldırım da katıldı. Törende konuşan bakan Ergin, demokratik hukuk devletinde hak arama kanallarının açık olmasının temel bir meşruiyet kaynağı olduğunu söyledi. Bakan Ergin, başlangıçta ortaokul 6 ve 7. sınıflarda seçmeli ders olarak 'Hukuk ve Adalet Dersi'nin önümüzdeki eğitim ve öğretim yılından itibaren okutulmaya başlanmasına karar verildiğini bildirdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ