KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
4+4+4 okul kantinleri de vurdu!
4+4+4 okul kantinleri de vurdu!
Eğitim
25 Aralık 2012 Salı 08:42
  • 1453
  • 0

4+4+4 okul kantinleri de vurdu!

Yeni eğitim sistemi bazı okul kantinlerini de vurdu. Birçok okulun ilk ve ortaokul olarak ayrışmasının ardından özellikle ortaokul kantinleri sinek avlıyor

Okul kantinlerini bizler hep ihale haberlerinde duyarız. Ancak bu kuruluşlarımızın da kendi çapında büyük sıkıntıları var. Özellikle bu yıl uygulamaya konulan 4+4+4 sisteminden sonra bir çok okul kantini artık eskisi kadar iş yapmıyor. Okulların ilkokul ve ortaokul olarak ayrışmasının ardından bazı kurumların kantinleri adeta sinek avlıyor.  okulun da bahçesinde bulunan kantinler artık eskisi kadar iş yapmıyor.

 
İLKOKUL SAYISI ARTINCA…
Kantin işletmecileri, işlerinin eskisi gibi olmamasının tek nedenini, kurumlarda ilkokul birinci sınıf şubelerinin artmasına bağlıyor. Çünkü   bu yıl yeni sistemle birlikte sayıları çoğalan birinci sınıf öğrencileri, yanında beslenme çantalarıyla geliyor. Sayısı azalan ortaokul öğrencileri de kantinleri ilkokul öğrencileri kadar tercih etmiyor. İşletmeciler, “4+4+4 bizi de vurdu, eskiden daha çok gelir elde ediyorduk, ancak şimdi öğrenci sayısı azaldı” diyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ