KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
7 ve 8’inci sınıflar sınavda, diğer öğrenciler tatilde
7 ve 8’inci sınıflar sınavda, diğer öğrenciler tatilde
Eğitim
14 Aralık 2010 Salı 09:48
  • 1230
  • 0

7 ve 8’inci sınıflar sınavda, diğer öğrenciler tatilde

İlköğretim 7 ve 8’inci sınıfların SBS’ye hazırlık anlamında öğrencileri motive etmek ve ilimizdeki eğitim seviyesini ölçmek adına yılın ilk genel deneme sınavı bugün yapılıyor.

51 bin 31 öğrenci sınavda terleyecek ama diğer öğrenciler de bugün bir günlük sınav tatili yapacak. Bugünkü sınavda müdür ve müdür yardımcılarının dışında, hiçbir öğretmen kendi okulunda kalmayacak. Tüm öğretmenler farklı okullarda gözetmenlik yapacak. Ayrıca Vaktaş firmasının hazırladığı soru kitapçıkları için öğrencilerden bu yıl para alınmaması da veliler arasında memnunluk yarattı.

 

Büyükşehir`in bilgisayarları önce öğretmenlere öğretiliyor

Büyükşehir Belediyesi`nin “Her Öğrenciye Dizüstü Bilgisayar” kampanyasında dağıtılacak olan bilgisayarlarla ilgili önce öğretmenlere eğitim veriliyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu sene de ilköğretim 6`ncı sınıflara dağıtılacak bilgisayarlarla ilgili her okulun sınıf rehber öğretmenine verilen eğitimler İzmit Nuh Çimento İ.Ö.O. ve Ulugazi İ.Ö.O.`da bir hafta sürecek. Öğretmenler program boyunca okullarında “görevli-izinli” sayılacak. Hergün saat 09.00`da başlayacak olan seminerler, saat 16.10`a kadar her iki okulda da devam edecek.


Prof. Dr. Reşat Başar`dan Eğitim Dünyası`na ziyaret

Türkiye`de önemli bir yere sahip olan üniversitemizin güzel sanatlar fakültesindeki başarılı çalışmaları dikkat çekiyor. Fakültemiz; verdiği eğitimlerin yanı sıra, Kocaeli halkına sunduğu hizmetlerle de, kendinden bekleneni veriyor. Fakülte dekanı Prof. Dr. M. Reşat Başar ve sahne tasarımı bölüm başkanı Doç. Dr. Sema Göktaş`la birlikte gazetemizi ziyaret ederek eğitimler hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz hafta SDKM`de sergilenen ve bizzat Sema Hoca`nın yazıp sahnelediği “Yerin Altında” adlı oyun çok güzeldi. Bana göre gençlerimiz nice profosyonel sanatçılara taş çıkardı.  Başta Sema Hocamız olmak üzere yönetmen David Nikoladze ve oyuncular Cengiz Eşiyok, Nermin Kurtuluş, Çağdaş Ataman, Belgi Saygı, Sonnur Şahin ve “Onlar” grubu ile kuliste görev alan herkesi kutluyor, öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyorum.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ