KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
800 kişilik DEV KORO
800 kişilik DEV KORO
Eğitim
03 Kasım 2009 Salı 11:11
  • 689
  • 0

800 kişilik DEV KORO

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ilimizde uygulanan “ilk”lerden biri de 800 ilk ve ortaöğretim öğrencisinden oluşan Gençlik Korosu’ydu. Anıtpark’ta gösteri yapan dev koro izleyenlerden tam not aldı

İlimizde geçtiğimiz hafta yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında en akılda kalan olaylardan biri de 800 kişilik dev Genlik Korosu`ydu. İlimizdeki ilk ve ortaöğretim öğrencilerinden kurulan koroyu Ulugazi İ.Ö.O. müzik öğretmeni Figen Yünlü yönetti. Öğrencilerin seslendirdikleri marş ve şarkılarda İzmit Atılım AL müzik öğretmeni Sedat Kılıç orguyla eşlik etti.
 

KURTKAYA VE İSPİRLİ BİRLİKTE SÖYLEDİ
Dev bayrak ve Atatürk posterleriyle cumhuriyet yürüyüşüne katılan öğrenci ve öğretmenler daha sonra Anıtpark alanında yerini aldı. Sözlenen şarkı ve marşlar, büyük coşku yaşattı. Vali yardımcısı İdris Kurtkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, ellerinde bayraklarla öğrencilerin arasına girerek onlarla birlikte marşlar seslendirdi. 15 gün içinde hazırlanan koroyu, farklı okulların müzik öğretmenleri çalıştırdı. İspirli izlediği bu görüntülerden sonra, cumhuriyetin emin ellerde olduğunu ve kimsenin bu konuda kuşkuya kapılmaması gerektiğinin altını çizdi ve emeği geçen herkesi kutladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ