KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Adem Peker’den eğitime dev destek
Adem Peker’den eğitime dev destek
Eğitim
23 Aralık 2011 Cuma 10:01
  • 1598
  • 0

Adem Peker’den eğitime dev destek

İnşaat sektörüne yaptığı yatırımlar ve sosyal projelere verdiği desteklerle bilinen İpekler İnşaat yönetim kurulu başkanı Adem Peker’den eğitime dev destek! Peker, Gebze’de okul yapacak

Hayırsever işadamı Adem Peker, ‘Eğitime yüzde 100 Destek` projesi kapsamında İstanbul'un Pendik ilçesine 3 okul ve 2 spor salonu yapacak. Toplam 15 milyon dolar tutarındaki projeyi bitirip devlete teslim edecek olan İpekler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem Peker, daha sonra Gebze bölgesine okul yaptıracak. Konuyla ilgili  açıklama yapan Peker, içinde 2 spor kompleksi de barındıran okulların 12 ayda bitirilip Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edileceğini ve 2012-2013 eğitim-öğretim yılında hizmete gireceğini söyledi.


GEBZE`DE OKUL YAPACAK

Okulların ve spor salonlarının tamamının 15 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu söyleyen Peker, işadamlarını eğitime destek vermeye çağırdı. Peker, “Bugüne kadar çeşitli konut projelerine imza attık. Şimdi de eğitime destek kapsamında ülkemize az da olsa borcumuzu ödemeğe çalışıyoruz. Diğer işadamlarını da eğitim sektörüne destek vermeye çağırıyorum. Yapacağımız okullar gelecek nesillerin yetişeceği bir yer olacak. Biz gelecek yıllara güzel eserler bırakma gayesi içindeyiz" diye konuştu.


OKULLARIN İNŞAATI BAŞLADI

2012-2013 eğitim-öğretim döneminde bitmesi planlanan okulları yaptırıp devlete bağışlayacağını da kaydeden Peker, “Okulların temeli atıldı. Çalışmalara hızlıca başladık. Benimle birlikte inşaat mühendislerim ve mimarlarım okul projeleriyle yakından ilgileniyor. Okullarımız vatanımıza milletimize hayırlı olsun. İlerleyen günlerde sosyal içerikli projelerimiz de yaptığımız bağışlarımız da devam edecek” şeklinde konuştu. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ