KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Arslanbey İlköğretim’de kültür mozaiği yaşanıyor!
Arslanbey İlköğretim’de kültür mozaiği yaşanıyor!
Eğitim
26 Aralık 2012 Çarşamba 10:44
  • 1230
  • 0

Arslanbey İlköğretim’de kültür mozaiği yaşanıyor!

Kartepe Arslanbey İlköğretim’de diğer okulları geride bırakan kültür ve sanat çalışmaları yapılıyor. Okulda müzik ve spor çalışmalarının dışında seçmeli ‘halk kültürü’ derslerine ilgi yoğun. Okulda üç yörenin birden halk oyunları öğretiyor

Kartepe bölgesinin güneydoğusunu toparlayan, bu yıl ilk ve ortaokul bir arada olmak üzere eğitim veren tek okul Kartepe Arslanbey İlköğretim Okulu (İ.Ö.O)`ndaki spor, kültür ve sanat etkinlikleri diğer okulları kıskandıracak nitelikte. Okulda başarılı eğitimin dışında çeşitli sosyal etkinliklerle de öğrenciler eğitiliyor. Satranç ve öğretmenler arasında yapılan voleybol yarışmalarının dışında, okulun kendi öğretmenleri, öğrencilere yöresel halk oyunları öğretiyor. 450 öğrencisiyle okula bu yıl seçmeli ders olarak konulan ‘halk kültürü` derslerine ilgi yoğun oldu.

ARTVİN, KARADENİZ, KAFKAS
22 öğretmenin görev yaptığı okulda, öğrencilerin sık sık okul kütüphanesinde kitap okumaları sağlanıyor. Ortaokul birinci sınıfların seçtiği ‘halk kültürü` dersinde iki alanda eğitim veriliyor. Yemek kültürü ve halk oyunları alanında verilen eğitimlerde okul öğretmenleri Artvin, Karadeniz ve Kafkas olmak üzere 3 yörenin birden oyunlarını öğretiyor. Okulun müdürü Ahmet Batmaz da  sanatla uğraşıyor. Batmaz`ın makam odasında da bulunan yağlı boya tabloları, okula farklı bir görüntü veriyor. Batmaz, ayrıca bağlama çalıp, türkü de söylüyor. Okulda başarılı çalışmalar yapan aile birliğinin yanı sıra velilere de okuma yazma ve bilgisayar kursları veriliyor. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ