KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Atayurt Koleji Avrupa'da
Atayurt Koleji Avrupa'da
Eğitim
14 Eylül 2009 Pazartesi 17:49
  • 831
  • 0

Atayurt Koleji Avrupa'da

Özel Atayurt Eğitim Kurumları, başarıyı artırmak amacıyla öğrencileri bilimsel takibe alan Uluslararası Öğrenci İzleme Sistemi’ne üye oldu

İlimizde özellikle SBS'de gösterdiği başarılı sonuçlarıyla dikkat çeken Özel Atayurt Eğitim Kurumları ilk, orta ve okul öncesi eğitimiyle yeni eğitim yılına da çok iddialı hazırlandı. Eğitim alanında birçok “ilk' e imza atan kurumda bu yılda birçok yenilik var. Kemal Zengin'in sahip olduğu okulda yeni eğitim yılında 3 idareci ve 43 öğretmen görev yapacak. 3. yılında Türkiye'de başarılı 60 ilköğretim arasında yer alan okulun kurucusu Kemal Zengin hedeflerinin ilk 50 okul arasında yer almak olduğunu belirtiyor. Okul bu yıl Uluslararası Öğrenci İzleme Sistemi'ne de üye oldu.

İLKLER YAŞANACAK

Bu yıl birçok “ilk'in yaşandığı okulda yapılan çalışmalardan bazıları şunlar: 5-6 yaş grubundaki okul öncesi eğitimde yarım gün Türkçe, yarım gün İngilizce eğitimi verilecek. Okul, bu yıl Uluslararası Öğrenci İzleme Sistemi ile okul öncesinden ilköğretim son sınıfına kadar olan süreçte öğrencileri bilimsel takibe alacak. Okula bu yıl, öğrencilerin tanımaları açısından 16 Türk boyu kurucusunun heykeli yapıldı. Yapılan bu heykeller, modern ve şık bir Atatürk köşesiyle bütünleşiyor.

İNTERAKTİF İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Aydın Aşkan tarafından yapılan heykeller, öğrencilerin yanı sıra, okula gelen velilerin ve diğer konukların da dikkatini çekiyor. İlk ve ortaöğretim bölümünde 24 ve okul öncesi eğitimde 2 şubesiyle hizmet verecek olan okulda derslik sistemi uygulanıyor. Okul bu yıl yeni bir spor sahasına ve konferans salonuna da kavuşuyor. Bu yıl interaktif İngilizce eğitimi de verilecek olan okulda, SBS başarısından sonra ÖSS'de de büyük başarı elde edildi. Okul, lise öğrencilerini 4K+KUR eğitim modeliyle ÖSS'ye hazırlıyor. 
Gülümser AYHAN
 


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ