KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başarı istemekle değil çalışmakla olur
Başarı istemekle değil çalışmakla olur
Eğitim
27 Aralık 2011 Salı 08:30
  • 1044
  • 0

Başarı istemekle değil çalışmakla olur

Kavram Dershanesi’nin motivasyon seminerlerine eğitimci yazar Sadık Gültekin konuk olurken, öğrencilere, başarının istemekle değil, çalışmakla olduğu vurgulandı

İlimizin başarılı dershaneleri arasında yer alan Kavram Dersanesi`nde geleneksel olarak düzenlenen motivasyon seminerlerinin bir yenisi daha yapıldı. Öğrencilerin SBS ve LYS`de başarılarını arttırmaya yönelik yapılan seminerin konuğu NTV proğram yapımcısı ve sunucusu, aynı zamanda Vatan Gazetesi yazarı Sadık Gültekin oldu. Gültekin, öğrencilere ve öğretmenlere ‘Başarmak` konulu  konferans verdi. Otel Altınnal Konferans Salonu`nda  gerçekleşen eğitim seminerine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

 

 

EMEK OLMADAN BAŞARI OLMAZ
Dershane kurucusu Handan Kümeli`nin de hazır bulunduğu sunumda kısa filmlerle ve gazete haberleriyle öğrencilerin  başarılarını artırmadaki yöntemler anlatıldı. Ülkenin doğusunda ve batısında yokluk çeken, yoksulluk içinde çalışıp üniversite 1.si olan, çobanlık yaparken tıp fakültesi kazanan, çöp toplayarak hayatını devam ettirmeye çalışan ve topladıkları çöplerden ayıkladıkları testlerden sınava hazırlanıp fen lisesini kazanan öğrenciler örnek gösterildi. Başarının istemekle değil, emekle, özveriyle ve çalışmakla elde edileceği örneklerle anlatıldı.

 

 

EN KOLAY SINAV LYS`DİR
Gültekin ise, “Üniversite sınavı hayatınızdaki en kolay sınavlardan biridir. Kazanmak zor değil. Üniversiteden atılmak da yok artık. Ancak sadece öğrenci zihniyetiyle olaya bakarsanız üniversite mezunu olmaktan öteye gidemezsiniz. İsterseniz çift diploma alın, isterseniz yüksek lisans yapın. Önemli olan farklı olmanızdır, etrafınıza yayacak bir ışığınız olmasıdır. 6 ay çalışmaktan bahsediyorsunuz. ‘Çalışırsam olur mu?` diyorsunuz, yani aslında ‘çalışmak istemiyorum` diyorsunuz. Çalışırsanız elbette olur. Önünüzde tek bir seçeneğiniz var. 6 ay çalışmak ve sonra istediğiniz bir hayat, ya da çalışmazsanız zor yaşanacak bir 60 yıl” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ