KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Bayram tatili başladı ama!...
Bayram tatili başladı ama!...
Eğitim
24 Ekim 2012 Çarşamba 08:46
  • 1140
  • 0

Bayram tatili başladı ama!...

Kurban Bayramı yarın başlıyor. Tüm çalışanlar için aslında yarım gün olan bugünkü bayram arifesi sizler de biliyorsunuz 6 günlük tatile eklendi.

Hükümet bu yıl 10 gün tatile gitmedi, sadece arife gününü tatil yaptı. 6. gün tatili de zaten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`yla ilgili. Tüm çalışanlar dedik ama sizler de biliyorsunuz ki gazeteler güzel bayram günlerinde de sizlerle olacak. Dolayısıyla medyada çalışan tüm meslektaşlarımıza tatil yok. Sizler için görevlerinin başında olacak. Bayram tatili başladı ama tatil yapmayan bir kesim daha var ki o da hastanelerin acil bölümleri, itfaiye gibi 24 saat hizmet veren  kurumlar. Bu arada hemen belirtelim Bizim Kocaeli-Eğitim Dünyası da  rutin yayın günü olan yarın da sizlerle olacak.

 
 
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilk kez İsmet Paşa Stadın`da kutlanacak!

Geçen yıl Van Depremi nedeniyle iptal edildiği duyurulan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu yıl ilimizde farklı etkinliklerle kutlanacak. Birden fazla kutlamanın yapılacağı ilimizde ilk kutlama valilik tarafından yapılan il kutlaması olacak. Bu yıl ilk kez İsmet Paşa Stadı`na alınan kutlamada yine İzmit ve stadın sınırları içinde bulunduğu Derince okulları görev alacak. Bayram programı önce saat 10.00`da İzmit ve Derince kurumlarından 10 farklı ekibin oynayacağı halk oyunlarıyla başlayacak. Saat 11.00 sularında ünlü sanatçı Orhan Hakalmaz`ın konseriyle başlayacak olan kutlamalar, saat 12.15`de resmi törenle devam edecek. Protokolün halkın bayramını kutlamasıyla başlayacak olan program okunan şiirler ve bin 800 öğrencinin katılacağı resmi geçitle sonaerecek. Kutlama komisyonu düne kadar çalışmalarını sürdürdü. Kurban bayramıyla birleşen Cumhuriyet Bayramı bu yıl çeşitli siyasi partilerin yapacağı yürüyüş ve şölenlerle de kutlanacak.  
 
 

İzmit`in 29 Ekim kutlaması Yahya Kaptan`da..!

İzmit Kaymakamlığı`nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programını Yahya Kaptan`da yapılacak. Mahallede  yeni açılan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu`nda yapılacak olan kutlama programı saat 12.00`de başlayacak. Program için İzmit Atılım AL öğrenci ve öğretmenleri görevlendirildi. Programa tüm öğrenciler ve velileri de davetli ancak yetkililer burada yapılacak kutlamaya Yahya Kaptan`da oturan tüm sakinleri de davet ediyor. Ayrıca resmi tatil olmasına rağmen bu anlamlı günde cumhuriyetimize sahip çıkarak hem tüm kutlamalara ve yürüyüşlere katılalım, hem de bu vatanın evladı olarak kendimize ve çocuklarımıza bu görevi yapmanın vicdan rahatlığını yaşayalım. İzmit Belediyesi`nin bayramla ilgili kutlaması ise Emre Aydın konseriyle olacak. Yine şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu`nda verilecek olan konser 30 Ekim 2012`de saat 20.00 başlayacak. Ücretsiz olan bu konsere de tüm Kocaelililer davetli.
 
 

Dershanelerden gelen davetler velileri  de bıktırdı!...

İlimizde bulunan bazı dershanelerin gerçekten velilerimize artık ‘eziyet` haline gelen aramalarından bıktığını buradan yazmak beni de çok üzüyor. Eğitim kurumlarımızı bu hale getiren bazı dershaneler istemedikleri ve görüşlerini açıkladıkları halde sık sık aynı öğrenci velilerini arıyor ve baskı yapıyorlarmış. Bir eğitim kurumundan bu tür şikayet gelince bir eğitimci olarak  ben de üzülüyorum. Ama şikayetler o kadar yoğunlaştı ki… Veliler diyor ki: “İstemediğimizi belirtip teşekkür ediyoruz, ama aradan süre geçiyor bir daha arıyorlar. Kendilerine daha önce aradıklarını ve düşüncemizi belirttiğimizi iletmemize rağmen tekrar tekrar aramaları bizi sinir ediyor. Lütfen bu konuda bize yardımcı olun.” Ben de bu konuda isimleri bende olan bu dershaneleri daha önce yazmıştım, ama bir kez daha bu konuda anlayışlı olmalarını istiyorum. Dersane yöneticilerinin bu konuya artık el atması lazım!...
 
 
 

Van bu kez eğitim dünyasında deprem yaşadı!..

Geçtiğimiz yıl 23 Ekim`de yaşanan Van Depremi`nin birinci yıldönümünde dün ilde birçok tören yapıldı, mevlütler okundu. 644 deprem kaybımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz. Özellikle depremde evleri yıkılanlar için TOKİ tarafından yapılan 15 bin konut yine başbakanın da katıldığı törenle sahiplerine teslim edildi. Ancak iki gün önce Vanlılar, eğitim dünyası oldukça farklı bir deprem daha yaşadı. Yeni yapılan okullardan birine teröristler saldırı yaparak okulu yaktı. Terörün artık eğitime de uzandığı günümüzde yaşanan şeyler sadece bei değil, herkesi ürkütüyor. Çünkü o okulda binbir zorlukla eğitim alan binlerce çocuğumuz ya bu hedefte olsalardı? Sonra bunun hesabını kim nasıl verecekti, yorumu sizlere bırakıyorum. Bu mübarek bayram arefesinde umarım kimsenin canı malı yanmaz. Çünkü bu konuda hepimiz ‘Artık yeter!` diyoruz.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ