KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Bayrama özel kutlama
Bayrama özel kutlama
Eğitim
07 Kasım 2012 Çarşamba 08:41
  • 634
  • 0

Bayrama özel kutlama

Özel öğrencilerin eğitim aldığı Gölcük Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenledikleri törene bu yıl İzmit Gaziler Derneği’ni de davet etti.

Bayramın verdiği anlamın dışında, özel öğrencilerin gazilerle bir arada olmasının da farklı bir anlam kattığı kutlamalarda duygulu sahneler yaşandı. Dernek başkanı Yunus Coşkun öğrencilere, atalarımızdan emanet olan cumhuriyete ve vatanlarına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi ve şiirler okudu. Coşkun, kendilerini davet eden okul müdürü Ayhan Doğan ve öğretmenlere de teşekkür etti, öğrencilere getirdikleri hediyeleri dağıttı. Okul müdürü Ayhan Doğan ise törende yaptığı konuşmada; gazilere bu önemli günde özel çocuklarımızı yalnız bırakmadıkları için okul adına teşekkür etti ve bu kez kendisi gazilere hediyeler verdi.  Böyle olunca biliyorum ki; öğrenciler kendileri için hazırlanan bu özel kutlamayı yaşamları boyunca unutmayacak. Çünkü özel çocuklarımızı bizler ne kadar sosyal hayata dahil edersek o kadar başarılı oluruz. Bu nedenle ben de okul yönetimini, öğrencilerimize bu kadar coşkulu bir milli bayram yaşattıkları için kutluyorum.

 
 

Müsteşar yardımcısı ilimize geliyor

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü`ne bağlı sürdürülen ve okul bahçelerini, okul saatleri dışında da her türlü etkinliğe açmayı hedefleyen ‘Okullar Hayat Olsun Projesi` ilimizde hızla ilerlemekte. İlimizde projeden sorumlu olan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın bu konuda oldukça hızlı çalışıyor. Aydın geçtiğimiz hafta da bu konuyla ilgili 81 il yöneticisinin katıldığı bir toplantıda hazır bulundu.  İşte şimdi de sıra bizde! Bakanlıkta projenin sorumlusu olan müsteşar yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, 17 Kasım`da ilimizde olacak. Ersöz, şu anda tüm illere örnek çalışmaların yapıldığı ilimizde yapılan çalışmaları denetleyecek.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ