KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
'Bilgi evleri en önemli hizmetimiz'
'Bilgi evleri en önemli hizmetimiz'
Eğitim
19 Aralık 2011 Pazartesi 12:51
  • 824
  • 0

'Bilgi evleri en önemli hizmetimiz'

Kocaeli genelinde hizmet veren bilgi evlerinin idareci ve öğretmenleriyle yemekte buluşan başkan Karaosmanoğlu, bilgi evlerinin en önemli hizmetleri olduğunu vurguladı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde, kent genelinde 11 şubeyle hizmet veren bilgi evlerinin idareci ve öğretmenleri, Sekapark`ta düzenlenen yemekte Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir araya geldi. Karaosmanoğlu`na genel sekreter yardımcısı Tahir Büyükakın, kültür ve sosyal işler daire başkanı Ali Yeşildal, konservatuar şube müdürü İsmail Civelek ile gençlik ve spor şube müdürü Mehmet Kesen eşlik etti. Karaosmanoğlu, 107 personel ve 2 koordinatörle birlikte bilgi evlerinin Kocaeli geneline yayılmış büyük bir aile olduğunu ifade etti.

 

 

BÜYÜK BİR AİLEYİZ
Bilgi evlerinin kendileri için büyük bir eğitim yuvası olduğuna dikkat çeken başkan Karaosmanoğlu, “Biz çok büyük bir aileyiz. Yaptığınız işi sevin. Kendimizi bu işe adayacağız. Ailelerin bize emanet ettiği çocuklarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanmasında hepimize görevler düşüyor. Onlara rehber olacağız, kitap okuma alışkanlığı kazandıracağız. Tarihimizi çok iyi bileceğiz ve çocuklarımıza insana değer vermeyi öğreteceğiz. Görev yaptığımız bölgelerdeki insanları da seveceğiz ve onlara değer vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

EN ÖNEMLİ HİZMETİMİZ
Karaosmanoğlu, “Bilgi ve birikiminizle gelecekte topluma faydalı olacak bireyler yetiştireceksiniz. Bugün emek verdiğiniz çocuklar, bir gün önemli yerlere gelecek. Bilgi evleri en önemli hizmetlerimizden biridir. Öğretmenlik rehberliktir, liderliktir, önderliktir. Yeri geldiğinde ağabeyliktir, ablalıktır, model ve örnek olmaktır. Çocuklarımız ahlakı, dürüstlüğü, kararlılığı bizde görecek. Bazen aileleri de bilgilendireceğiz. Buralardan yetişen çocuklar bu ülkeye en güzel şekilde hizmet edecek” dedi.

 

 

KARDEŞLİK ORTAMI
Bilgi evlerinin idareci ve öğretmenleri, işlerini çok severek yaptıklarını ve çocukların gelişimini gördükçe çok mutlu olduklarını ifade etti. Karaosmanoğlu ve Büyükşehir`in üst düzey yöneticilerine kendilerine sundukları imkanlar, verdikleri destek için teşekkür eden personeller, sıcak bir atmosferde gerçekleşen buluşmada yaşadıkları ilginç anıları da dile getirdi. Bilgi evlerindeki idareci ve personeller, kardeşlik ortamının hakim olduğunu da ifade etti.  
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ